Професор українського походження одержала найбільшу в світі премію

news

Професору родом з України Марині Родніній вручили у Берліні найпрестижнішу німецьку наукову премію імені Ляйбніца. Пише “Експрес”.

Сума премії складає 2,5 мільйона євро. Уродженка Києва Марина Родніна з 1990 року здійснює наукову діяльність на базі дослідницьких інституцій Німеччини.

З 2008 року професор Родніна очолює Інститут імені Макса Планка з біофізичної хімії (місто Ґьоттінґен), повідомляє посольство України у Німеччині.

Довідка. Премія Ґотфріда Вільгельма Ляйбніца присуджується Німецьким науково-дослідним співтовариством (DFG – Deutsche Forschungsgemeinschaft) за видатні наукові досягнення вченим, що працюють у Німеччині.

Премія була заснована у 1986 році та названа ім’ям вченого Ґотфріда Вільгельма Лейбніца (1646-1716). Кожен лауреат отримує до 2,5 млн. євро. Це найбільша премія у світі за наукові досягнення. Щоправда, лауреати премії Лейбніца не можуть витрачати ці гроші на особисті потреби: вони зобов’язані протягом семи років витратити їх на фінансування науково-дослідних проектів. У виборі цих проектів їм надається повна свобода.

0 Комментариев