Про що говорили і що вимагали на сьогоднішньому Віче на Майдані

news

Повідомляє gazeta.ua

У центрі Києва на Майдані Незалежності близько 300 активістів провели Віче, щоб відзначити День свободи та гідності на честь Революції гідності та Помаранчевої революції. Серед учасників були націоналістичні організації ОУН, КУПР, рух “Правий сектор”.

Люди виголошували незадоволення нинішньою владою. Кричали “Банду геть”. Тримали плакати “Порох мокрий пора мінять”, “Обіцяв продати бізнес продав Україну”.

Зібрання розпочалося з гімну та хвилини мовчання під пісню “Пливе кача”.

Під час хвилини мовчання 75-річна Галина Петрівна з Севастополя втирає сльози національним прапором. На ньому чорним маркером написана назва її міста. Втекла звідти в Київ після Революції гідності. Зараз орендує квартиру в столиці.

“Багато людей в Криму вже жалкують за Україною. Мій сусід Олександр був за Росію. Казав мені “бандерівка, ненавіжу, задавлю”. А оце недавно подзвонила, так він вже “Пєтровночка, де ж ти зараз? Давай домой”. Жаліється, шо живуть в повном дєрмє. Ті таракани їм на обіщали тільки. Газа нема, свєта нема. От харашо, якби їм ще й воду відключили. Хай з моря п’ють”, – говорить пенсіонерка. Каже, що брала участь в Революції Гідності до березня. Розчарувалась у владі, прагне змін.

“Нічого по-суті не змінилось. Люди, які тоді були при владі просто перебігли з однієї партії в іншу. Ніхто не покараний. А людям треба перестати підтримувати “порошенків”, “вілкулів”, “ахмєтових”. Виходити на вулиці й говорити, що ми не згодні. А то вже всі розслабились. По телевізору показують, що народ підтримує владу. Нічого ми не підтримуємо, і хочемо, щоб нас чули”, – говорить Андрій, студент університету імені Тараса Шевченка.

Комбат добровольчого батальйону ОУН Микола Коханівський зі сцени закликав звільнити “свободівця” Сергія Бойка, якого нещодавно обрали депутатом Броварської міськради. У ніч на 22 листопада його затримала поліція. Причина події під Верховною Радою 31 серпня. Зараз він у Подільському райвідділку МВС.

Колишній депутат Степан Хмара зі сцени закликав ретельно документувати злочини та руйнування на Донбасі, завдані Російською Федерацією, щоб позбавити її права голосу в Раді безпеки ООН.

0 Комментариев