Президент Зеленський затвердив нову держнагороду

news

В Україні з’явилася нова держнагорода – Національна легенда України, якою нагороджуватимуть із нагоди Дня Незалежності осіб, які зробили внесок у становлення, розвиток і зміцнення країни.

Положення про нову державну відзнаку Національна легенда України, якою нагороджуватимуть раз на рік, затвердив Президент Володимир Зеленський. Про це в понеділок, 16 серпня, повідомляє прес-служба Офісу президента.
Відзначається, що глава держави також затвердив малюнок цієї відзнаки і малюнок зразка бланка диплома до неї.
Державну нагороду Національна легенда України можуть отримати громадяни України й іноземці або особи без громадянства.
Вони можуть удостоїтися цієї нагороди за:
  • особисті заслуги у становленні незалежної України;
  • особисті заслуги в зміцненні її державності, захисті вітчизни і служінні українському народу;
  • вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну і громадську діяльність.
Відзнака буде золотою та матиме вигляд стилізованої квітки, пелюстки якої вкрито синьою та жовтою емаллю. У центрі нагороди міститься рельєфне зображення Знака княжої держави Володимира Великого.
Нагороду носитимуть на грудях зліва і за наявності в нагородженого інших державних відзнак будуть розміщувати нижче, ніж знаки нагород на колодках (стрічках), і після зірок орденів.
Нагороджувати відзнакою Національна легенда України президент України буде своїм указом щороку з нагоди Дня Незалежності.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев