Повідомили, скільки туристів побувало в Луцькому замку цього року

news

В обласному центрі Волині відбулося обговорення проекту програми розвитку туризму в Луцьку в наступні два роки. Відтак, мерія планує залучити до розвитку туризму бізнес, маркетинг, громаду Луцька та провести ще більше розважальних заходів і фестивалів, – пише «Волинська правда».
Про це йшлося під час круглого столу з питань розвитку туризму в Луцьку.

Розпочала проведення круглого столу начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда. Зокрема, вона презентувала усім присутнім проект програми розвитку туризму на 2017-2018 роки. За словами Наталії Бунди, у місті дуже важко відстежити статистику туристів, які приїздять до Луцька. Єдиним можливим варіантом дізнатися скільки ж гостей відвідує наше місто — це дослідити кількість знятих номерів у місцевих готелях та хостелах, підрахувати туристичний збір та кількість проданих квитків у Замок Любарта. Звісно, ці дані будуть лишень приблизними, однак — це єдина можливість проаналізувати стан туризму в Луцьку.

Тож, згідно з цими даними, Луцький замок за 9 місяців 2016 року відвідало понад 103 тисячі осіб, в той час як минулоріч ця цифра становила 95 тисяч. Окрім того, за станом на 1 жовтня, туристичний збір, отриманий від оплати туристів за готельні номери, сягнув 99 тисяч гривень, а надходження до бюджету міста в галузі туризму цьогоріч становлять майже 2 мільйони гривень.

Аби привернути увагу до Луцька більшої кількості подорожувальників, мерія із 2011 року працює над промоцією міста та розробкою короткострокових програм. Ці програми дають змогу окреслити ряд заходів, які сприятимуть розвитку туризму, щонайменше на рік. Разом з тим, Наталія Бунда додає, що в Луцьку не так багато історичних місць та пам`яток, як до прикладу, в деяких європейських містах, тому родзинкою для подорожувальників в нашому місті має стати подієвий туризм. Відтак, у древньому Лучеську хочуть проводити ще більше фестивалів, святкувань, розважальних заходів та історичних реконструкцій, а також частувати гостей міста смаколиками регіональної кухні.

Отож, проект програми на наступні 2 роки складається із 4 напрямків. Перший стосується маркетингової кампанії та іміджевої політики міста. Цей розділ передбачає проведення дитячих конкурсів, майстер-класів, безкоштовних екскурсій, зустрічей із краєзнавцями, виготовлення промоційної поліграфічної та сувенірної продукції, промороликів, прес-турів та навіть розробку мобільних екскурсій з GPS.

Другий розділ спрямований на вдосконалення туристичної інфраструктури. Він включає в себе ознакування втрачених пам`яток міста, створення тривимірних макетів пам`яток, ознакування підземель та залучення позабюджетного фінансування для проведення ремонтно-реставраційних робіт та маркетингової кампанії Луцька.

Третій напрям діяльності передбачає підтримку туристичного бізнесу, зокрема шляхом проведення затвердження програми “Князівська гостинність”. Тут мова йде про проведення семінарів для представників готельно-ресторанного бізнесу для забезпечення належного рівня обслуговування туристів. Окрім того, планується розміщення інформаційних статей про Луцьк у спеціалізованих туристичних виданнях, реклами на білбордах у Києві, Харкові та Львові, функціонування школи екскурсоводів, підтримка туристичних фірм й проведення фестивалю “Князівський бенкет”.

Насамкінець, четвертий розділ програми передбачає залучення громади до розвитку туризму в місті. Представники міськради закликають лучан не бути байдужими та долучатися до туристичного майбутнього рідного міста й пропонувати свої ініціативи у галузі туризму.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев