Потрапив в лікарню з тиском 240/160 та ризиком інсульту: у Львові прооперували 6-річного хлопчика

news

240/160. З таким артеріальним тиском потрапив до медичного закладу 6-річний Володя зі Львівщини. 

Причиною стала патологія ниркових артерій. 

Читайте також: Укрзалізниця представила новий графік руху потягів на 2024 рік: через Луцьк курсуватиме два нових рейси 

В особлива дитяча лікарня хлопчик потрапив у важкому стані. Маму турбувала незвична млявість у сина, сонливість, відмова від їжі і  втрата маси тіла. Під час лабораторних досліджень у дитини виявили високий рівень білка в сечі, критично високі показники креатиніну та сечовини. 

Коли ми виміряли тиск маленькому пацієнту, то не повірили власним очам: 240 на 160 при нормі 110/70. Це критичний рівень, який  може спровокувати інсульт“, – розповів Роман Андруневич (Roman Andrunevych), керівник Клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки.

Медики запідозрили вазоренальну гіпертензію – стійке підвищення артеріального тиску через порушення кровотоку у ниркових артеріях. Для уточнення діагнозу хлопчику довелось робити комп’ютерну томографію з контрастуванням. З допомогою цього дослідження у маленького Володі підтвердили важку патологію. Допомогти хлопчику могло лише хірургічне втручання.

На початку лікування ниркові показники і тиск у Володі залишались високими. Щоб стабілізувати стан і підготувати його до операції, ми кілька тижнів проводили процедуру гемодіалізу“, – зазначив дитячий нефролог.  

Складну операцію команда Центру провела спільно з фахівцями Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – ЛНМУ  та Львівської Обласної Клінічної Лікарні.

 «Ми зіткнулися з украй рідкісною патологією – вазоренальною гіпертензією на ґрунті перенесеного тромбозу лівої ниркової артерії та вродженої гіпоплазії правої ниркової артерії та правої нирки. У світовій літературі описані поодинокі подібні випадки. Ушкодження нирок потребувало проведення гемодіалізу. Завдяки налагодженій співпраці з фахівцями ЗУСДМЦ вдалося провести чергову складну, ювелірну, рятівну операцію, реконструювати артерію та відновити ниркову функцію», – розповів Ростислав Жук, головний трансплантолог Львівської області, доцент ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Після операції маленький пацієнт почуває себе добре. Усі головні показники здоров’я нирок поступово нормалізуються. Артеріальний тиск приходить до норми. Вкрай важливо, що пацієнт уже не потребує гемодіалізу, та, відповідно, трансплантації нирки.

Важливо:

Роман Андруневич додав, що нерідко на початку хвороба протікає безсимптомно. Коли розвивається тромбоз, може виникати біль у попереку, підвищення артеріального тиску, що неможливо скоригувати лікарськими засобами, набряки кінцівок, зміни у сечовипусканні, аж до повної відмови нирок.

Операційна команда: анестезіолог Іванна Андрейчук , хірурги –  Ростислав Жук, Данило Федорів, Богдан Романишин.

Читайте також: Волинянин загинув під час пожежі: під час ліквідації пожежі виявили тіло чоловіка

За інформацією: Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру 

0 Комментариев