Постимо смачно: гречана локшина з овочами
Це — страва-конструктор, адже кількість та розмаїття овочів ви можете коригувати на свій смак.
Ця страва, як і всі страви азійської кухні, «без заморочок»: можна не думати про кількість і склад інгредієнтів. Мабуть, тільки соус не змінюється, хоча і його можна під себе налаштувати. Головне використовувати саме гречану локшину, а не спагетті чи іншу пасту. В неї якийсь свій, відмінний від пасти, смак, який краще поєднується з соусом і овочами.
Інгредієнти:
350 г гречаної локшини, маленька головка цвітної капусти, цибуля-порей, 2-3 зубки часнику, 100 г зеленого мороженого горошку, 150 г болгарського перцю (у мене заморожений), 50 г оливкової олії.
Соус: 3 ст. л. соєвого соусу, 3 ст. л. рисового оцту, 2 ст. л. кунжутної олії (можна замінити на оливкову), 1 ст. л. меду.
Приготування:
Порізати декілька зубків часнику тонкими пластинками. Цибулю дрібно посікти так, щоб вийшли тоненькі півмісяці.
Болгарський перець також порізати півкільцями (у мене вже порізаний, заморожений).
Цвітну капусту відварити до напівготовності й розібрати на суцвіття (можна брати заморожені броколі).
Локшину зварити згідно інструкції
(вона дуже крохмальна, тому варто її добре промити; можна взагалі налити в чашу холодної води і перекласти туди готову локшину, щоб зайвий крохмаль «пішов», інакше локшина злипнеться).
Якщо гречаної локшини немає (вона блідо коричнева), беріть звичайну білу. Вона також найчастіше продається в «японських» відділах.
На сковорідці розігріти оливкову олію, додати часник і обсмажити 2 хвилини.
Додати перець, смажити декілька хвилин, цвітну капусту й горошок. Ретельно перемішати. Наприкінці покласти цибулю-порей. Потім по черзі додавати в сковорідку: соєвий соус, рисовий оцет, кунжутну олію, мед. Все ретельно перемішати.
Обсмажувати овочі ще хвилинку й додати локшину. Прогріти все разом і одразу ж подавати.
ОКРЕМИМ РЯДКОМ: страва дуже ароматна, легка, адже більше половини тут овочі. Тобто ви не будете голодні, але й важкості в животі теж не буде. Як ніколи актуальний аргумент після свят:)
Автор статті: Ірина Велігурська