Понад триста мешканців Волині безкоштовно здобудуть нову професію: хто може отримати освітній ваучер?

news

Обласний центр зайнятості видав 317 ваучерів на безоплатне навчання.

Станом на 21 серпня 2023 року, Волинський обласний центр зайнятості видав  317 ваучерів на навчання. З них 166 – для здобуття вищої освіти та 151 – для робітничих професій. Про це повідомила директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Нагадаємо, освітній ваучер – це документ, що дає можливість безоплатно здобути професійне навчання або перекваліфікацію. На Волині цю послугу здійснює обласний центр зайнятості та його філії.

Як повідомила Алла Куцин під час брифінгу, у розрізі категорій громадян ваучери отримали:

 • 269 людей віком старше 45 років;
 • 34 переселенці,
 • 9 учасників бойових дій;
 • 5 людей з інвалідністю.

У розрізі професій для здобуття ступеня магістр найбільше виданих ваучерів за спеціальностями: психологія (58), медсестринство (23), цивільна безпека (8), інженерія програмного забезпечення (8), комп’ютерна інженерія (8) і будівництво та цивільна інженерія (8).

Для перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями найбільше виданих ваучерів на спеціальності: кухар (45), тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (39), електрогазозварник (16) та кравець (12).

«Кошторис видатків служби на видачу ваучерів в поточному році складає майже 7 мільйонів гривень. Ми передбачаємо збільшення цієї суми, оскільки програма користується популярністю серед волинян», – зазначила очільниця обласного центру зайнятості. 

Читайте також: Каталися на велосипедах та опинилися в сусідньому селі: під Луцьком заблукали діти 

Хто може отримати ваучер?

 • волиняни віком старше 45 років, а страховий стаж є не меншим 15-ти років;
 • звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф (до досягнення ними пенсійного віку);
 • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
 • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
 • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
 • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії;
 • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Звернутись із заявкою про ваучер можна особисто у найближчий Центр зайнятості або подати її онлайн (https://voucher.dcz.gov.ua/). 

Детальніше про послугу, супровідні документи, перелік професій та пропоновані заклади освіти можна дізнатись на сайті https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery, а також за номером «гарячої лінії»: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.

Читайте також: Коли копати картоплю і як зберегти бульби свіжими та здоровими?

За інформацією: Волинської обласної військової адміністрації 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев