Покрова за старим стилем або яке свято сьогодні відзначають за григоріанським календарем

news

14 жовтня християни східного обряду відзначають одне з найшанованіших християнських та народних свят – Покрову Пресвятої Богородиці.

Із переходом на новоюліанський календар значна частина вірян в Україні відзначили покрову у 2023 році  1 жовтня.

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній поділився своїми думками стосовно того, що не всі віряни готові перейти на новий календар та святкують це велике свято за старим обрядом.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці: традиції та привітання до свята

 

“Згодом перейдуть усі на новий календар, але без будь-якого примусу, добровільно. Кожна громада визначатиметься, але я переконаний, що абсолютна більшість буде на новому календарі, – сказав предстоятель ПЦУ журналістам після архієрейського собору у травні 2023 року. – Ми не змушуватимемо громади, які мають бажання залишитися [на старому календарі]. Буде певний перехідний період. Ми не обмежували, не ставили якихось часових рамок. Громади, які не перейдуть зараз, згодом матимуть нагоду долучитися до цього процесу. Я переконаний, що це станеться кілька років”.

Таким чином, для парафіян Православної Церкви України та Української греко-католицької церкви не буде порушенням відзначати Покрову-2023 14 жовтня.

Від княжих часів, славної козаччини і донині наш народ по-особливому шанує заступництво Божої Матері, її благодатний Покров. Протягом багатьох століть її Покров оберігає наш народ, нашу віру, мову, традиції та культуру. Заступництво Божої Матері і в цей час захищає нашу незалежну державу,

– розповів Епіфаній про значення свята Покрови Пресвятої Богородиці для України.

Чудодійна молитва на Покрову

З святом Покрови Пресвятої Богородиці

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев