Свято Покрови Пресвятої Богородиці: традиції та привітання до свята

news

1 жовтня українці відзначатимуть свято Покрови Пресвятої Богородиці, що стало новою датою святкування після переходу на новий церковний календар. Раніше це свято відзначалося 14 жовтня.

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці: привітання до свята

Це велике церковне свято завжди припадало на один і той же день у жовтні і відзначалося одночасно з Днем захисників і захисниць України, а також Днем українського козацтва. З переходом на новий календар, дата цього свята змінилася. Українське свято Покрови було особливо важливим для козацтва в Україні, і запорізькі козаки навіть зводили храми на честь Діви Марії та шанували ікону Покрови.

У минулому, у наших предків, свято Покрови вважалося закінченням осіннього періоду свят, що відзначали завершення господарського року. В народі розповсюджене було повір’я: “Пречиста мати (Успіння) засіває, а Покрова збирає”. У давнину вірили, що саме в цей час настане період, відомий як “зазим’я”, коли худобу переводили з пасовищ на зимове утримання в хліві.

Наші предки завжди слідкували за природними ознаками, намагаючись передбачити майбутнє. Наприклад, якщо вітер дмухав з півночі, то вони вважали, що зима буде сніжною і дуже холодною.

Привітання зі святом Покрови

Вітаю зі святом Покрови Пресвятої Богородиці! Нехай мир до тебе буде добрий, нехай кожен день залишає за собою гарний сюжет щастя, нехай кожна справа обертається благом, нехай кожна думка буде світлою і веде тебе до радості. Бажаю, щоб всі твої молитви були почуті, щоб Пресвята Богородиця відводила від тебе недуги та прикрощі.

***

Бажаю сховатися від усіх негараздів під Покровом Пресвятої Богородиці, бажаю кожен день життя зустрічати з відмінним здоров’ям, хорошим настроєм, міцною вірою і щасливою надією. Вітаю зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та бажаю любові, миру, гармонії душі, розуміння близьких і веління серця бути славною людиною!

***

Вітаю зі святом Покрови Пресвятої Богородиці! Бажаю кожен день зустрічати з добротою і любов’ю в серці. Нехай Богородиця завжди посилає віру і силу, надію і сміливість. Нехай над тобою завжди буде мирне ясне небо, а поруч — щаслива сім’я і справжнє щастя!

***

Нехай Божа Матір накриє вас своїм покривалом і вбереже від бід і напастей. Нехай накриє Україну своїм божественним Покровом і захистить від горя і біди. Бажаю всім українцям спокійного, щасливого життя в мирній і процвітаючій країні! З Покровом Пресвятої Богородиці!

***

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою відзначається національне свято – День козацтва. Я щиро вітаю всіх, в кому живе дух наших славних попередників – запорожців, бажаю здоров’я і нових перемог в ім’я нашої великої Батьківщини. Щастя всім, радощів та благополуччя!

***

В Покров Пресвятої Богородиці бажаю Божого благословення, любові та добробуту! Нехай серце буде спокійне, нехай душа радіє і дякує Всевишньому за щедрі дари. Світла вам і добра, тепла і радості!

***

Нехай Богородиця крилом своїм вкриє Вас і Вашу родину від бід, злих думок і вчинків. Бажаю Вам, щоб серце було наповнене любов’ю до близьких, душа раділа волі, а думки були благими та чистими!

***

Зі святом! Нехай світло наповнить Ваші домівки, щоб звучали в їх стінах щасливі голоси та дзвінкий сміх, світилися усмішки. Нехай Пресвята Богородиця чує Ваші молитви, оберігаючи від поганих звісток і напастей.

Богородиці Покров –

Найбільше свято,

Принесе він Вам любов,

Багато благ прекрасних.

Нехай свята благодать

З неба розіллється,

Причини не буде сумувати

І легко живеться!

***

Величезним благодатним щастям

Від Богородиці самої

Прийде сьогодні водночас

День славний – Покрова, святий.

Нехай чудодійний Покров

Вас осяє і заспокоїть,

Подарує щастя і любов,

І життя без смутку влаштує!

***

Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим,

І під опіку візьми Вкраїну,

Не дай їй впасти знов на коліна.

Народ наш просить захисту в Тебе,

Бо Ти – Цариця Землі і Неба,

Прийми нас ще раз під свій Покров,

Вкотре благаєм Тебе ми знов.

Ти захисти нам Матір-Вкраїну,

Не дай зробити з неї руїну,

З колін підвестись нам поможи,

Вкраїну вільну нам ти збережи!

***

Пречиста Свята Покрово –

Козаків покровителько!

І наших звичаїв хранителько!

Молюся тобі, Богородице мила,

Щоб славою ти Україну покрила,

Як землю багрянцем дібров,

Щоб ворог її не зборов.

Даруй доброту і любов.

Візьми нас під свій Материнський Покров!

***

Бажаю тобі, щоб Божа Мати

Від усіх-усіх бід оберігала,

Ні дня не дала тобі страждати,

своїм захистом покривала.

І хай Ангел-Хранитель з нею

вслухається у твої молитви,

подарує багато сотень щастя днів

і не забуде про перемогу у життєвих битвах.

***

Як вороги колись палили

Константинополя жита –

Покрови хусткою накрила

Всіх Богородиця свята.

Коли навколо царство змови

Марнує прожиті літа,

Накриє хусткою Покрови

Нас Богородиця свята.

Молитва з Богом є розмова,

І часто подумки без слів,

А Бога Матері Покрова

Хай вбереже від ворогів.

Від сил кривавих і ворожих,

Що нашу землю гнітять знов,

Хай буде завжди на сторожі

Від Богородиці Покров.

***

У Покрову Богородиці Святої

Хай щастя буде з тобою!

Радість, мир, здоров’я

І благодать з любов’ю!

0 Комментариев