Початок офлайн навчання в Україні під загрозою: всього 23% шкіл готові прийняти учнів

news

Чи розпочнеться навчальний рік 1 вересня 2022 року за шкільними партами? Це питання турбує мало не кожного, у кого є діти шкільного віку.

І хоч влада країни активно анансує відкриття шкіл та офлайн навчання вже восени, проблем ще чимало.

На сьогодні лише 11% закладів освіти по всій території України мають власні споруди цивільного захисту. Основну частину учнів та педагогів у випадку повітряної тривоги доведеться розміщати  у найпростіших укриттях.

Про це заявив керівник Державної служби надзвичайних ситуацій України Сергій Крук під час наради з керівниками обласних адміністрацій та  прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Читайте також: Дистанційна, сімейна чи екстернат: з 1 вересня батьки зможуть обрати формат навчання для своїх дітей

За інформацією Крука, до початку офлайн-навчання наразі готові лише 23% освітніх закладів країни.

Очільник ДСНС закликав підвищити темпи підготовки закладів освіти та прискорити проведення комісійних обстежень будівель і споруд.

Сприятиме цьому, і рішення Міносвіти та місцевих влад щодо того, які саме заклади освіти та на яких територіях планують працювати у звичному режимі, а які – дистанційно. Зокрема, це стосується Запорізької, Миколаївської, Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської, частково – Сумської та Чернігівської областей,

– зазначає Сергій Крук.

Раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив, що в Україні розпочнеться навчання з 1 вересня за умови проведення перевірки безпеки у навчальних закладах. Задля цього при місцевій владі створені комісії для обстеження укриття. До її складу обов’язково входить представник ДСНС.

Якщо при школі укриття немає, комісія розглядає питання використання споруд подвійного призначення, зокрема, підвалів суміжних будівель або спорудження фортифікаційних укриттів.

Крім цього, ми раніше розповідали, що Навчання в університетах рекомендують розпочати 15 серпня

0 Комментариев