Перспектива розподілу будинку при розлучені: чи може розраховувати на більшу частину жінка з дитиною

news

На чию сторону стане феміда? 

Як при розлучені суд розділіть будинок? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”? 

Запитання клієнта:

Хочу подати документи до суду про поділ майна. Ми з чоловіком були у шлюбі. Зараз шлюб розірвано. Маємо будинок з 4-х кімнат. Колишній категорично не хоче нічого робити, п´є горіляку і сумує за нашим розбитим шлюбом. Хочу розділити дім так, щоб мені з донькою було 2 кімнати, кухня, ванна і туалет. Колишній каже що йому також треба десь робити їсти та митися. Без суду справи не буде. Чи поділить суд будинок так, щоб я отримала ці приміщення?

Читайте також: Розподіл майна: чи може чоловік відсудити половину автомобіля придбаного у шлюбі, але за кошти дружини 

Відповідь юриста:

Варіанти розподілу майна надає суду експерт за вашим клопотанням. Зазвичай таких варіантів 2-3 (якщо взагалі є технічна можливість поділити майно). Відповідно у позові можна зазначити, що з вами проживає неповнолітня дитина, для задоволення життєвих потреб якої вам потрібні ванна/туалет/кухня і т.п. і вказати бажаний варіант поділу. Можливо доведеться чимось поступитися (частина коридору/прихожої і т.п.), та/або сплатити грошову компенсацію колишньому чоловіку, якщо суд виділить вам більшу площу будинку.

В будь-якому випадку щоб прогнозувати результат справи, потрібно мати уявлення про всі її нюанси, та мати перед очима план будинку.

Захочете поспілкуватися детальніше, звертайтеся.

Читайте також: Чи можливо стягнути аліменти за попередні роки? 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев