Пара з Миколаївської області під видом відомого благодійного фонду незаконно привласнила понад мільйон гривень. Діяльність зловмисників була розкрита Кіберполіцією.

news

Організатори шахрайської схеми в інтернеті, які претендували на збір коштів для українських захисників, були розкриті співробітниками Департаменту кіберполіції, Голосіївського управління поліції Києва, а також співробітниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку. Вони отримали пожертви від понад двох тисяч осіб, але замість використання цих коштів на потреби захисників, вони розпорядилися ними на власний розсуд.

Підозрюваному, який організував цю схему, була пред’явлена звинувачення, за яке йому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Пара з Миколаївщини використовувала різноманітні відеозаписи, зокрема відеозвернення публічних діячів та підрозділів Збройних Сил України, для привернення уваги та збору грошей. Організатори додавали текст до відео, в якому вказували номери банківських карток, підконтрольних їм. Таким чином, вони отримували благодійні пожертви, які потім використовували на свої особисті потреби.

За попередніми підрахунками, шахраї встигли отримати понад мільйон гривень переказів від понад двох тисяч громадян.

Чоловіка було затримано відповідно до процедури, передбаченої статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуку у місці проживання підозрюваних правоохоронці вилучили ноутбук, мобільні телефони та банківські картки. На знайденій техніці кіберполіція виявила відеозаписи, які використовувалися для шахрайських схем збору грошей.

Порушено кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Підозрюваному оголошено підозру, і вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Після проведення першочергових слідчих дій та експертизи вилученої техніки та банківських карток буде встановлено правову кваліфікацію дій дружини підозрюваного.

Прокурори Голосіївської окружної прокуратури Києва здійснюють процесуальне керівництво у цьому справі.

Кіберполіція рекомендує громадянам переказувати гроші на благодійність тільки через офіційні фонди або на рахунки відомих громадських активістів. Також слід завжди звертати увагу на кількість підписників та записів на соціальних мережах. Акаунти відомих осіб, як правило, мають підтверджену автентичність.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев