Освітяни Волині стали учасниками семінару, який був присвячений організованому завершенню навчального року

news

Як організувати завершення навчального року в громадах

Для громад шести областей відбувся семінар, який був присвячений організованому завершенню навчального року.

Учасниками вебінару стали керівники органів управління освіти (або заступники керівників), директори опорних шкіл, керівники ЦПР ПП з шести областей Західної України – Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей. Захід викликав справжній аншлаг, бо його учасниками стали понад 140 осіб.

Про це інформує Волинський РО.

Захід відбувся, щоб підвищити професійну компетентність учасників щодо організованого завершення навчального року в умовах карантинних обмежень.

Перед освітянами стоїть чимало викликів через дистанційне навчання. З одного боку минулий рік був складним для освітян, а з іншого він дав поштовх для позитивних змін. Таким чином глобальна коронакриза для освіти стала великим прискорювачем: навчальні онлайн-інструменти, що досі розвивались отримали поштовх до негайного застосування.

Ірина Нагорна, радниця з реформування освіти Програми «U-LEAD з Європою» переконана, що нинішня галузь освіти – це не та освіта, до якої ми звикли раніше і вона вже ніколи не буде тією очною і у класах, якої ми її бачили до 2020 року. “Треба використовувати важливості, щоб розвивати свої навички”, – зауважила експертка.

Сергій Дятленко, експерт з освіти Програми «U-LEAD з Європою» зазначив, що адміністративна реформа, реформа освіти та карантин швидко все змінили, навчання стало більш інтерактивним.

У своєму виступі він більш детально торкнувся організованого завершення навчального року в умовах карантинних обмежень.

Експерт нагадав, що учні четвертих та дев’ятих класів звільнені від проходження ДПА, а учні одинадцятих класів можуть здавати їх за бажанням. Проте не один предмет, а всі. Для цього слід написати заяву на ім’я директора школи.

Також випускники можуть відмовитися від складання ЗНО без пояснень. Водночас громади мають потурбуватися про довезення школярів на ЗНО.

До того ж всіх дев’ятикласників зобов’язані взяти до 10 класу. А першокласників слід зараховувати відповідно до території обслуговування школи, психологічної готовності дітей та довідки від медиків.

Щодо вручення атестатів та випускних, то це рішення слід ухвалити у школах. Але якщо вже проводити, – то дотримуватися карантинних вимог. Щоправда, експерт запропонував альтернативний варіант, замість походу в ресторан та купівлі суконь і костюмів на один день витратити кошти для цікавої поїздки, благодійної акції чи висадки алеї випускників тощо.

Під час онлайн-заходу обговорили та тривалість навчального року. Сергій Дятленко пояснив, що якщо у навчальному закладі продовжували канікули, то відповідно на такий же термін продовжується тривалість навчального року. А якщо такої пролонгації не було, тоді – відповідно до навчальних програм.

Про підвищення професійного рівня педагогічних працівників та його вплив на якість освітнього процесу з представниками громад з шести областей поспілкувалися Алевтина Седоченко, експертка з освіти Програми «U-LEAD з Європою” та Алла Євтушок, керівниця ЦПР ПП Турійської ТГ.

Під час вебінару розглянули та планування основних заходів у міжнавчальний період.

 

Довіідково:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

0 Комментариев