Основний ресурс громади – це її мешканці

news

На базі Волинського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбулася інформаційна сесія для громад з Департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації.

Про це інформує Волинський РО.

Захід відбувся, щоб підвищити рівень обізнаності посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо законодавчих вимог з питань надання соціальних послуг та соціального захисту населення. Участь у вебінарі узяли голови ТГ, старости, представники департаменту соціального захисту населення.

Керівник Волинського РО зауважив Програма тісно співпрацює з державними органами виконавчої влади, а інформаційні сесії покликані слугувати інформаційним місточком, який зв’язує з місцевою владою. Цьогоріч уже відбулося 4 таких сесій.

“Ми всі знаходимося в єдиній системі, але є функції, які треба виконувати”, – зауважив Анатолій Пархом’юк, звертаючись до представників громад. Він підкреслив, що координація деяких з них покладена на держоргани. Експерт зазначив, що важливим є і вчасно донесене інформація до громад, бо за нею стоять живі люди.

Т в о директора департаменту  соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Сірбіненко Людмила у своєму виступі торкнулася питання організації роботи органів соціального захисту населення  райдержадміністрацій  з  територіальними громадами, механізмів їх взаємодії.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Гобод Оксана додала, що йдеться передовсім про наближення послуг до населення, адже раніше левова частка соціальних служб та різноманітних центрів була на базі РДА та райрад, а нині ці повноваження лягли на громади.

“Основний ресурс громади – це якісне надання послуг”, – підкреслила посадовець, тому потрібно потурбуватися про комфортні умови проживання в громадах. Також вона зазначила, що за документами завжди потрібно бачити долі людей.

Вона повідомила, що у 2021 році вперше з’явилася державна субвенція на створення центрів для осіб, які постраждали від домашнього насильства, адже зі стереотипом “б’є – значить любить” потрібно боротися.

Через пандемію коронавірусу з’явилися нові соціальні виклики, адже родини не могли часто дістатися до своїх стареньких родичів, а тому владі у громадах також потрібно звернути на це увагу.

Також вона озвучила питання розвитку та забезпечення надання соціальних послуг на рівні громади, планування  та фінансування соціальних послуг, впровадження інтегрованих моделей надання соціальних послуг.

Приміром, громади мають звернути увагу на пошук альтернативних джерел фінансування, наприклад, різноманітні конкурси.

 

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев