Орбан у Києві: Угорщина готова підтримати мирні ініціативи в Україні

news

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і заявив про намір Будапешта активно сприяти забезпеченню миру в Україні.

Кортеж Орбана вже під’їхав до посольства Угорщини в Києві, де у нього заплановані зустрічі з президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими високопосадовцями. Напередодні в інтерв’ю для M1 угорський прем’єр пообіцяв зробити “перші кроки” для сприяння миру в Україні.

Перші кроки до миру будуть зроблені вже сьогодні, — заявив Орбан. Відомо, що з липня Угорщина починає головування в Раді Європейського Союзу, і Будапешт має намір внести свій вклад у завершення війни. Прем’єр-міністр зазначив, що перші кроки в цьому напрямку будуть зроблені вже сьогодні, 2 липня.

“Якщо ви подивитеся завтрашню пресу, ви побачите перші кроки,” — заявив Віктор Орбан.

Під час інтерв’ю Орбан також наголосив, що коли йдеться про майбутнє Євросоюзу та російсько-українську війну, Сполучені Штати Америки не можна залишати осторонь. На його думку, рано чи пізно американці та росіяни домовляться між собою, і ЄС потрібно бути готовим до цього.

“Де тут буде Європа? Хто представлятиме ваші інтереси? А які ваші інтереси?” — запитав Віктор Орбан.

Які саме кроки планує зробити Будапешт для закінчення війни, поки що невідомо.

Посол США в Угорщині Девід Прессман назвав візит угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Києва “прогресом”.

Про це Прессман написав у соцмережі Х (Twitter). Дипломат зазначив, що США вітають поїздку прем’єр-міністра Орбана до Києва для взаємодії з керівництвом України.

Джерело: https://expres.online/, https://www.eurointegration.com.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев