Оптимізація логістики має ключовий вплив на всю економіку України – Олександр Ейсмонт

news

Ускладнена логістика може мати рішення, в першу чергу у площині бюрократії, вважає Олександр Ейсмонт, керівник компанії Євротермінал.

Наразі по всім напрямкам український бізнес та соціальна сфера відчувають жорстку нестачу можливостей до транспортування товарів. Товаропотік скоротився у десятки разів. Якщо казати про морські перевезення, то сьогодні вони просто зупинені. А митні норми ніяк не оптимізовані, щоб забезпечити перетин кордону автошляхами та залізничним транспортом.

Таким чином виникають вкрай ризикові ситуації, коли транспорт простоює на транзитних майданчиках і загрожує бути знищеним, як це сталося під час ракетних ударів по Одессі, а саме по территорії Євротерміналу.

Якби процес розмитнення був адаптований під реальне положення речей, тоді втрат можна було уникнути або значно скоротити. Товари потрапили б до споживачів. Бізнес те перевізники отримали б кошти для підтримки подальших ланцюгів постачання.

Має впроваджуватися спрощене розмитнення та швидка логістика – Олександр Ейсмонт

Чи має питання мита зараз пріоритет над підтримкою ринку та забезпеченням споживача? Стандартні процедури розмитнення та відсутність ресурсу, щоб забезпечити виконання цих процедур мають посунутися перед необхідністю втримати відносну стабільність на споживчому ринку.

Євротермінал працює на усі існуючі потужності. Але не гарантує безпеку для товарів, які затримуються на транзитних майданчиках. Олександр Ейсмонт вважає такі затримки як ті, що не відповідають викликам часу. Необхідно впроваджувати швидкі та спрощені процедури розмитнення товарів. І таким чином прискорювати логістику.

Без бюрократії транзит прискориться – Олександр Ейсмонт

Наразі транзит товарів та логістика – завдання номер один, яке не менш важливе ніж задоволення військових потреб. Гуманітарна сфера рівнозначна з такими потребами. Адже забезпечує цивільні запити.

Товари не мають затримуватися на складах, на транзитних майданчиках, на митних постах. І якщо немає людського ресурсу, щоб ці процеси прискорювати, значить процедури потрібно змінювати. Ми діємо у воєнний час за цивільними правилами. Актуалізація до викликів врятує ринок. У всякому разі забезпечить можливість утримувати певний економічний баланс, вважає Олександр Ейсмонт.

0 Комментариев