Олланд закликав Меркель збільшити внесок Німеччини у боротьбу з ІД

news

Повідомляє korrespondent.net

Президент Франції Франсуа Олланд закликав канцлерку Німеччини Анґелу Меркель до збільшення внеску Німеччини у боротьбу з “Ісламською державою” (ІД). Виступаючи на спільній прес-конференції у Парижі у середу, 25 листопада, Олланд зазначив, що “якби Німеччина могла піти далі (у боротьбі з ІД. – Ред.), то це стало б хорошим сигналом”, цитує агентство dpa.

Однак при цьому Олланд перед пресою не уточнив, у якій формі він бачить збільшення внеску Берліна. Президент Франції привітав готовність Німеччини відправити більше солдатів Бундесверу в Малі і, тим самим, вивільнити сили французьких військових для боротьби з терористами.

Анґела Меркель пообіцяла “швидко” відреагувати на прохання Франції. “Що ми можемо більше зробити – для нас зараз завдання, подумати над цим. І ми дуже швидко відреагуємо”, – наводить слова Меркель dpa. Канцлерка наголосила, що тероризм – спільний ворог, з яким потрібно боротися всіма силами. Як зазначила Меркель, ІД не можна перемогти словами, “ІД потрібно побороти військовими засобами”. Однак при цьому важливе збереження і політичного процесу врегулювання в Сирії, додала Меркель.

Меркель та Олланд також висловили сподівання на деескалацію напруженості у відносинах між Анкарою та Москвою після збиття турецькими військовими російського Су-24 та продовження спільної боротьби протии ІД.

Німеччина поки відмовлялася від участі в авіаударах по позиціях ІД і обмежувалася наданням військової допомоги курдським бійцям. Щодо розширення військової участі Німеччини в Сирії, то можливим вважають використання німецьких розвідувальних літаків Tornado.

Джерело: Українська служба DW

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев