Обираємо ікру до свят: як не зіпсувати святковий стіл неякісним продуктом?

news

Червона ікра має неймовірний попит у сезон новорічно-різдвяних святкувань. Її купуть і на новорічну ніч, і на січневі часті гостини. Саме тому у супермаркетах зазвичай на неї роблять непогані знижки. Однак разом із ними на вас може чекати неприємний сюрприз.

Перше, на що варто звернути увагу при покупці, розповіли експерти у програмі “Ранок з Україною” на каналі “Україна”, – це банка, у якій зберігається продукт. Вона має бути без механічних пошкоджень та містити чітку інформацію. Якщо при збовтуванні ви не чуєте булькання – теж добрий знак. Найбезпечнішою вважається прозора тара – адже так можна побачити ікру своїми очима. Там не має бути плісняви чи пошкоджених ікринок. А ще бажано купувату ту ікру, якій не більше ніж три місяці.

Готуємося до новорічних свят: салати з креветками – смачно, оригінально, яскраво

Якщо ж придбали банку ікри неперевіреного виробника, зможете в домашніх умовах зробити експертизу продукту. Для цього слід залити ікру теплою водою: якщо вона стала молочного кольору – це справжня ікра, а якщо вода залишилася прозорою – то, скоріше за все, желатин.

Червоний маркер: справжня червона ікра не може коштувати дешевше 1400 грн/кг |

Щоб не зіпсувати собі настрою, а гостям – святкового столу, лососеву ікру краще купувати у спеціалізованих магазинах на вагу. Обов’язково має бути вказано – якої риби ця ікра. При цьому ціна за 80 г стартуватиме уже від 200 грн. Або ж можна купити альтернативу – ікру форелі вітчизняного виробника.

Щоб не нарватися на такий неякісний продукт, необхідно подивитися на дату виготовлення ікри – вона повинна збігатися з періодом нересту цієї породи риби (липень-вересень).

Готуємося до новорічних свят: ароматний та пряний глінтвейн

Також варто пам’ятати, що у холодильнику з мінусовою температурою червону ікру можна тримати 12 місяців, якщо з плюсовою – шість місяців. А якщо ікра у пластмасовій банці – взагалі лише три.

Перевірити ікру на справжність можна за допомогою окропу, якщо кинути кілька ікринок в гарячу воду – штучна ікра розчиниться.

Готуємося до новорічних свят: рецепт ресторанного салату з трьох горішків

0 Комментариев