Норвегія вводить заходи прикордонного контролю всередині Шенгенської зони

news

Повідомляє korrespondent.net

Влада Норвегії почне здійснювати заходи прикордонного контролю на кордонах королівства з іншими країнами Шенгенської зони в четвер 26 листопада о 08:00 за місцевим часом (9:00 за Києвом).

Цей режим вводиться на 10 днів з можливістю подальшого продовження. Про це заявив у вівторок увечері глава міністерства юстиції та громадської безпеки країни Андерс Анундсен.

Перевірятимуть документи в осіб, що прибувають до Норвегії на поромах з Данії, Німеччини та Швеції. Перевірки також будуть здійснюватися на найважливіших пунктах пропуску через норвезько-шведський сухопутний кордон – передусім на Свінесундському мосту.

Такі заходи пов’язані зі збільшенням потоку біженців, що прибувають до скандинавських країн, а також рішенням шведського уряду тимчасово посилити імміграційне законодавство, перенаправивши потік прохачів притулку в сусідні держави.

“Міністерство юстиції регулярно оцінюватиме необхідність продовження цих заходів прикордонного контролю, а також введення нових – в аеропортах і на додаткових пунктах пропуску через сухопутний кордон королівства”, – зазначив Анундсен.

Рішення норвезького кабміну було прийнято всього через кілька днів після того, як парламент королівства схвалив пакет заходів, спрямованих на посилення імміграційного законодавства країни і які значно полегшують процедуру видворення осіб, що не потребують притулок.

Норвегія не входить до Євросоюзу, однак є учасницею Шенгенської угоди і неодноразово висловлювала ЄС своє занепокоєння щодо ситуації з біженцями, яка склалася в Європі.

Швеція посилить правила для мігрантів

За останніми даними Frontex, за перші дев’ять місяців 2015 року на територію країн Євросоюзу прибуло більш як 710 тисяч мігрантів. Єврокомісія заявила, що нинішня міграційна криза у світі є найбільшою з часів Другої світової війни.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев