Негабаритні вантажоперевезення: організація і процес

news

З організаційної точки зору транспортних логістичних компаній перевезення вантажів у міжнародному сполученні є найскладнішим завданням. Що ж стосується перевезення негабаритних вантажів, то даний процес під силу лише досвідченим спеціалізованим фірмам, які володіють відмінним кадровим резервом і тісно співпрацюють з іноземними перевізниками.

Негабаритні вантажоперевезення: типи вантажу та його особливості

Негабаритним вантажем вважається вантаж, який перевищує загальноприйняті норми, що зазначені в п. 22.5 «Правил дорожнього руху» від 10 жовтня 2001 р. №1306. Це – промислове обладнання (генератори, турбіни, реактори), будівельні вузли, будівельний і морський спецтранспорт, сільськогосподарська техніка (трактори, комбайни) та інші агрегати, ширина яких перевищує 2,6 м, довжина – 22 м, а фактична маса – 40 тонн.

З урахуванням безлічі особливостей негабариту, перевозити його необхідно за допомогою спеціальних транспортних засобів. Найчастіше негабаритні перевезення здійснюються із залученням тралів з відкритими вантажними платформами вантажопідйомністю до 30, 45 або понад 45 тонн.

Складнощі організації вантажоперевезень негабаритних вантажів

Процес транспортування негабаритних вантажів є складним по ряду факторів, в тому числі:

 • дальність шляху;
 • наявність митних пунктів;
 • необхідність залучення професійних водіїв;
 • важливість знання міжнародних правил перевезень;
 • складання індивідуальних маршрутів, найбільш вигідних і безпечних.

Варто розуміти, що перевезення великогабаритних вантажів з таких країн, як Італія, Іспанія, Німеччина і Франція, є багаторівневим процесом, який під силу лише професійним компаніям-перевізникам.

Досвідчена транспортна компанія здатна організувати транспортування будь-якого вантажу, незалежно від його ваги, габаритів та інших особливостей. У штаті такого перевізника зібрані компетентні професіонали, в тому числі водії-експедитори, які знають іноземні мови, що необхідно для виконання міжнародних вантажних перевезень.

Як відбувається перевезення негабаритних вантажів

Будь-який тип вантажоперевезень повинен починатися з чіткого планування маршруту та вибору оптимального типу транспорту. Алгоритм приблизно такий:

 1. Збір даних. Від замовника отримується інформація про вантаж: вага, довжина, ширина, інші особливості.
 2. Підбір транспортного засобу. На підставі даних про вантаж підбирається оптимальний транспортний засіб необхідної вантажопідйомності.
 3. Розробка маршруту. Фахівці експедиторської компанії вибирають найбільш вигідний маршрут з найкращим станом доріг, найменшою кількістю пробок і населених пунктів.
 4. Оформлення документів. Між замовником і перевізником укладається угода, в якій зазначаються строки, гарантії та обов’язки сторін.
 5. Підготовка документації, необхідної для міжнародних перевезень вантажів.
 6. Транспортування. Після виконання завантажувальних заходів автомобіль відправляється по шляху проходження. У деяких випадках негабаритні вантажі перевозяться в супроводі співробітників Національної поліції.

Сьогодні негабаритні вантажоперевезення “під ключ” є найбільш надійними і вигідними для замовників. Досвідчений перевізник здатний забезпечити повноцінну організацію та супровід вантажу, вибрати фінансово вигідний і водночас безпечний маршрут, гарантувати своєчасне прибуття в пункт вивантаження.

Автор статті: Спеціально для ВолиньІнфо

1 Комментарий