“Не хочу бути тренером. Бачу себе на посаді функціонера” – Буффон

news

Повідомляє gazeta.ua

Сьогодні у 13-му турі чемпіонату Італії “Ювентус” прийматиме “Мілан”. 21.45 за Києвом – стартовий свисток. Джанлуїджі Буффон протистоятиме голкіперу, який вважається його спадкоємцем.

У 2006 році Джіджі Буффон став чемпіоном світу, і Міжнародна федерація футбольної історії і статистики IFFHS назвала його найкращим воротарем сторіччя. Головна мета капітана збірної Італії та “Ювентуса” – вшосте зіграти на мундіалі, домогтися того, чого не вдавалося жодному футболістів в історії. Але ми говоримо з ним не тільки про гру, це розмова про життя, монолог Буффона, позбавлений питань. Втім, одне все-таки залишимо. Отже, коли людина усвідомлює, що вона вже доросла?

“Мені здається, ми стаємо дорослими, коли розуміємо, що на нас лежить відповідальність. Для мене зараз це означає різні речі: я говорю про сім’ю, команду, країну. Це дуже індивідуальний момент і, в той же час, його легко винести на публіку, тому важливо бути послідовним. Для мене послідовність надзвичайно важлива.

Важливим моментом у моєму дорослішанні стала депресія. Після неї прийшло виразне усвідомлення, свого роду посвячення, якась революція. До цього я відчував себе хлопчиськом – в усіх відношеннях. У мене був неймовірний ентузіазм, море енергії, я був безтурботним, як ніколи. Я впевнений, що уникнути переломного моменту було просто неможливо. Головна зміна ось у чому – я почав дивитися на себе з боку, усвідомлено. Я став запитувати себе: для чого я здійснюю той чи інший вчинок? У чому сенс моєї присутності тут? Питання почали передувати діям, а раніше все було навпаки. Я знайшов нове місце в житті і не скажу, що не залишив позаду щось прекрасне. Є краса в тому, щоб жити без правил, без чіткого розуміння себе. Але людина змінюється, це тягне за собою нові обов’язки, нові думки. Мета може залишитися тією ж, однак неможливо постійно намагатися досягти її одними і тими ж методами.

Сприйняття страху теж змінюється. Тепер я боюся тільки за своїх дітей. Про них я думаю, коли прокидаюся посеред ночі. Я переживаю, що можу їх розчарувати або подати їм, нехай і ненароком, поганий приклад. Час від часу мене відвідують дивні думки. Наприклад, я чітко уявляю, як мене збиває потяг, але я рятую дітей. Я б не зволікав ні секунди. Я б віддав за них життя – і це не просто гучна фраза. На додачу я відчуваю необхідність передати їм свої знання, навчити життєвим цінностям.

Я вірю в повагу, ввічливість та освіту. Суть того, хто ти і ким хочеш стати, криється в найпростіших речах. Якщо ти відчуваєш, що старій жінці потрібно поступитися місцем в переповненому автобусі, якщо ти вмієш слухати тих, хто цього потребує, то ніколи не зробиш у своєму житті щось погане навмисно.

Я багато граю зі своїми дітьми. Можу, звичайно, вести себе, як придурок, але намагаюся звернути їхню увагу на важливі речі. На те, як потрібно поводитися з друзями і дорослими. Як сприймати школу і місто. Діти – частина мене, але вони – особистості, тому, звичайно, я іноді дозволяю їм чинити так, як вони хочуть. Мені цікаво побачити, якими вони ростуть. Коли дорослі їх не контролюють, діти показують, хто вони насправді.

Це дивно, але я давно чітко розумів, яким буду батьком. У мене досі тисячі сумнівів щодо себе, але є й тверде розуміння того, що я за людина. Спостереження за собою мені в якійсь мірі допомогло. Приміром, коли мене публічно критикують – не як футболіста, а як людину – я не проковту це. Я знаю, що не заслужив нічого подібного, я не сумніваюся в собі. Я дивлюся в дзеркало і бачу знайому людину.

Мене не лякає думка інших людей, тому що я сам оцінюю себе кожен день. І, треба сказати, я найвимогливіший свій критик, тому знаю, як переносити найсерйозніші звинувачення.

Я не думаю, що я був би іншою людиною, якби не став відомим футболістом. Я повертаюся додому, спілкуюся з батьками і розумію, що дуже на них схожий. Ми дивимося на життя однаково, ми робимо одні й ті ж висновки.

Про що я мрію? Це міраж, абсолютна утопія. Я хочу, щоб щастя тривало 24 години на добу. Такий мій проект, і я не бачу в ньому нічого поганого. Шлях до щастя не такий простий як здається – він пролягає через страждання і жертви. Добре, коли є людина, яка розділяє з тобою цю дорогу. Я зараз прозвучу, як трирічна дитина, але я впевнений, що кожен повинен дивуватися життям і вірити в мрії. Без цього не існує нічого. Ідея щастя для мене побудована на внутрішньому спокої, яке мені дарують мої стосунки з навколишнім світом – як друга, як сина, як батька, як брата, як футболіста. Що ще може допомогти? Обов’язково потрібно знаходити час для книг і цікавих статей – до цього я, на жаль, прийшов пізно. Наприклад, мені дійсно подобається вивчати історію, це справжнє задоволення.

Коли ти розумієш, скільки нового тобі дає світова культура, то можеш вилікувати будь-яку душевну рану. Іноді я заздрю тим, у кого є час побути з собою наодинці. Самотність – це ще один спосіб пізнати себе. Коли ти говориш з собою, то ставиш питання, які цікавлять тільки тебе, спілкуєшся з вічністю. Тому я часто запитую себе, для чого існують люди, чи вчинив я правильно чи помилився.

З віком я став більше дивитися навкого себе, спостерігати, споглядати. І знаєте, що я помічаю? Перш за все, звичайно, те, скільки проблем ми, люди, створюємо самі собі. Але за всіма проблемами я бачу неймовірну красу світу. Кожного дерева, кожного листка, кожної річки. Нам все це дісталося у спадок, і ми зобов’язані зберегти те, що нам довірено.

Коли ти дивишся на життя таким чином, то це, звичайно, іноді втомлює, часто нерви не витримують, але в кінцевому підсумку ти отримуєш щось, про що інші тільки мріють. Відчуття, що ти – головний герой в найважливішому змаганні світу, це щось неймовірне.

Втім, я не хочу бути тренером. Я не в захваті від ідеї почати все заново, вчитися день за днем. З іншого боку, очолити яку-небудь національну збірну, набратися досвіду в іншій стороні – це мені до душі. Також я бачу себе на посаді функціонера, людини, яка зможе допомогти розвивати футбол у нашій країні. Я двадцять років виступаю за збірну і граю в Серії А, мені є, чим поділитися: досвідом і знаннями, які можуть бути корисні.

У клубі, за який я виступаю, все досягається за рахунок злагодженої роботи, але основні ідеї завжди йдуть зверху – від нашого лідера. У лідера повинна бути жага перемагати і бажання дивувати. Ніколи не можна задовольнятися досягнутим – тоді вся пристрасть сходить нанівець. Люди можуть бачити в комусь лідера, але не можна нікого змушувати ним ставати. Це виходить від самої людини. Я намагаюся передати своїм партнерам по команді ті цінності, в які вірю. Приміром, я впевнений, що перемоги здобуває колектив, всі 25 футболістів – навіть ті, хто не грає. Кожен заслуговує поваги – без винятку.

Я радий бути капітаном збірної Італії. Я можу скаржитися на країну, як її громадянин, але жодного разу не було такого, щоб я не відчував гордість, розуміючи, що я – італієць. Я вірю в цю націю, я – її частина. Неможливо не любити Італію, адже незважаючи на те, що нас зовсім небагато, ми зробили стільки всього прекрасного: у мистецтві, в культурі, в спорті. Ми – особливий народ, але, на жаль, більше не усвідомлюємо це. А наша земля і наша історія не заслужили такого ставлення до себе.

Італійцем не вистачає зацікавленості, щоб зрозуміти, який у них потенціал. Якщо їх не хвилює, де вони живуть, то навіщо взагалі жити?! Щоб полюбити щось, необхідно пізнати його повністю. Середньовіччя, Відродження, Перша світова війна, Друга світова війна, Мацціні, Гарібальді, жертви і перемоги. Для мене повернення в Італію – це завжди повернення додому. Немає іншого місця на Землі, де я відчував би себе так само умиротворено. Я фізично відчуваю необхідність знаходитися тут, поруч зі своїм корінням. Я радий, що народився в Італії. Це найкраще місце у світі, але відчути його можна тільки в тому випадку, якщо ти знаходиш відповіді на найважливіші питання і борешся за те, що цінуєш”.

Матеріал журналу GQ

Переклад Football.ua

0 Комментариев