“Не бачу, хто з українців може увірватися в збірну і стати основним гравцем” – Шахов

news

Повідомляє gazeta.ua

Заступник головного редактора журналу “Футбол” Андрій Шахов дав оцінку виступу збірної України у відборі на Євро-2016 і поділився думкою, що команді необхідно в час, що залишився до фінальної частини турніру.

– В нинішньому успіху синьо-жовтих дуже велике значення зробило розширення фінальної частини до 24 команд, завдяки чому вистачило навіть третього місця в групі. Стосовно нашої збірної, стиль Фоменка зрозумілий – обережна ы охайна гра, насамперед від оборони. Саме надійна оборона стала тим наріжним каменем, від якого будувалася гра нашої команди. А індивідуально сильні гравці Ярмоленко і Коноплянка вирішували в атаці.

Ці два футболісти на сьогоднішній день головні козирі збірної України?

Ні. Головний козир нашої команди – організація гри.

Які в збірної є недоліки, котрі необхідно усунути до фінальної частини Євро?

Головна позиційна проблема нинішньої команди – відсутність сильного центрального нападаючого, здатного створити гол з нічого і поодинці переламати хід поєдинку. І це в країні, яка дала світові Блохіна, Бєланова, Реброва, Шевченка. І знайти його реально ніде.

Які гравці з тих, хто зараз не задіяний, можуть реально допомогти команді?

Мене неприємно здивувала новина про те, що Росія близька до оформлення громадянства Роману Нойдштедтеру, який народився в Дніпропетровську, причому тоді, коли його батько виступав за “Дніпро”. А наша федерація тут момент втратила. У всякому разі, я не чув, щоб велися переговори в цьому напрямку.

З легіонерів, яких можна натуралізувати, потенційно посилити оборону здатний динамівець Данило Сілва, причому зіграти може як на правому фланзі оборони, так і в центрі. З іншого боку, особисто я проти, щоб у збірній виступали натуралізовані гравці. Для мене збірна – це як команда, скажімо, нашого двору або нашого класу. Якщо хлопці тут народилися, вони мають право грати за збірну.

Тобто розраховувати у Франції можна виключно на тих, хто в команді зараз?

Думаю так. Я не бачу, хто з українців може зараз раптово увірватися, щоб стати основним гравцем збірної.

Наші молоді хлопці, які вже викликалися, ті самі Петряк, Малиновський, інші, наскільки вони здатні в нинішніх умовах додати до початку фінальної частини турніру?

Однозначно здатні, навіть у нинішніх умовах. У такому віці додають якщо не від матчу до матчу, то від місяця до місяця. Тим більше, я не сумніваюся, що цих гравців будуть запрошувати до складу збірної України на товариські матчі.

Оцінка виступу збірної України в нинішньому відбірковому циклі за п’ятибальною системою?

Четвірка. Тому що завдання виходу на Євро вирішене, але не безпосередньо, а через плей-офф.

Михайло Фоменко має потенціал для фінальної частини Євро або нинішній успіх – його стеля?

Це неймовірно грамотний фахівець, дуже сильний тактично, вміє побудувати гру команди в обороні, все організувати. Плюс у нього дуже сильні помічники. Буде помилкою, якщо не Фоменко повезе команду на чемпіонат Європи.

Автор статті:

0 Комментариев