Найпоширеніший вид шахрайства – пропозиція грошової допомоги за допомогою застосунку Дія, від ООН, ЄС та інших організацій у соцмережах: Лише за тиждень, двадцять волинян, втратили гроші у таких схемах
Запобігаємо шахрайствам разом: Управління Національної поліції України у Волинській області закликає громадян, припинити перераховувати кошти шахраям
Незважаючи на те, що поліція Волині майже щодня застерігає від шахрайств, від того, щоб люди не оплачували за товари й послуги наперед, щоб не реагували на оголошення про отримання грошей від міжнародних організацій, наші громадяни все одно стають жертвами шахрайств і надалі.
Один з поширених видів шахрайств, про який розкажемо сьогодні, – пропозиція грошової допомоги за допомогою застосунку Дія, від ООН, ЄС та інших організацій, на яку можна натрапити у соціальних мережах Фейсбук, Телеграм, Вайбер, Інстаграм тощо. Лише протягом минулого тижня потерпілими від такого виду шахрайств стали більше 20 волинян. Вони переходили за певним посиланням, вказаним у рекламі грошової допомоги, натискали комбінацію цифр, вводили дані своєї банківської картки, пароль та CCV-код (це три цифри на звороті картки), після чого з їхньої власної картки були списані всі гроші.
Так зробила і 38-річна лучанка, яка перейшла за посиланням у соціальній мережі, щоб отримати грошову допомогу нібито від Дії. Знайшла вона це оголошення у Фейсбуці. В результаті – безповоротно позбулась майже 10 тисяч гривень.
Читайте також Українцям у Польщі доведеться легалізувати своє перебування: Кого стосуються зміни?
У поліції закликають: якщо ви натрапили в соцмережах чи інтернеті на рекламу грошової допомоги від Дії, ООН, ЄС, Червоного Хреста та інших організацій, ігноруйте та блокуйте її.
Будь-яка соціальна допомога не призначається в соцмережах та інтернеті, а лише в державних соціальних органах, у ЦНАПі.
Старший оперуповноважений управління карного розшуку ГУНП Назар Оксенюк радить:
«У жодному разі не залишайте свої прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані і дані банківських карток на ресурсах, які пропонують таку допомогу. Якщо натрапили на повідомлення про неочікуваний виграш призу/грошей, також ігноруйте його. У вас просто хочуть виманити конфіденційні дані (паролі, рахунки, коди), аби вкрасти гроші з карток. І таких випадків досить багато, люди ведуться на те, щоб на перший погляд швидко отримати кілька сотень гривень, а насправді втрачають десятки, а то й сотні тисяч гривень власних коштів».
Це підтверджує і директорка департаменту ЦНАП у м. Луцьку Лариса Карп’як. За словами посадовиці, у ЦНАПі чи в профільних підрозділах, які опікуються соціальним захистом населення, можна отримати всю необхідну інформацію про грошову допомогу, що чинна на даний час.
«Якщо би така допомога виплачувалась, то представники тієї чи іншої організації перебували б у нас у ЦНАПі, надавали б консультації, роз’яснення. І таке раніше дійсно було, але кошти призначались лише соціально вразливим внутрішньо переміщеним особам. Крім того, якби кожен українець мав змогу отримати гроші від ООН, як це вказують шахраї у соціальних мережах чи Телеграмі, то ми б інформували про це і на своїх офіційних сторінках. Але цього наразі немає. Тому закликаємо перевіряти інформацію на сайтах офіційних державних органів. Для зручності радимо всім нашим відвідувачам, якщо в них є змога, встановити додаток Дія на мобільний пристрій, щоб слідкувати за оновленням інформації», – зауважила Лариса Карп’як.
Читайте також Потрібні руки: Лучан запрошують долучитися до плетіння кікімор-пончо для потреб військових
Далі ми розповідатимемо про інші види шахрайств і застерігатимемо, як не стати жертвами зловмисників та зберегти свої кошти.
Ви також можете розповісти в коментарях свою історію та застерегти співгромадян від шахрайських схем.
За інформацією: Поліції Волинської області
Автор статті: Малашкевич Анна