Українцям у Польщі доведеться легалізувати своє перебування: кого стосуються зміни?

news

З 1 липня в Польщі більше не буде здійснюватись автоматичне продовження віз і посвідок на проживання для іноземців.

Одне з найбільш поширених питань серед українців, які приїхали до Польщі під час повномасштабного вторгнення, стосується протермінованих документів, які раніше надавали право на перебування у Польщі під час пандемії.

Українець постане перед польським судом за крадіжку чужої банківської картки

Починаючи з березня 2020 року, у Польщі була введена норма, що продовжувала дію національних віз та посвідок на проживання на період епідемічної загрози. Це дозволяло іноземцям, включаючи громадян України, залишатися в країні навіть з простроченими документами. Проте, з 1 липня ця норма припинить своє дію. Зміни до Спецзакону про допомогу громадянам України, що вступили в силу у січні 2023 року, передбачають автоматичне продовження документів на проживання для всіх іноземців, які перебувають в Польщі до 24 серпня 2023 року.

Пілотний проєкт у польській школі: українську мову вивчатимуть як іноземну

Тому, якщо з 1 липня у Польщі скасують стан загрози епідемії, українські мігранти, які:

  • не мають статусу PESEL UKR,
  • та перебувають у Польщі від 14 березня 2020 року,

можуть легально перебувати на території Польщі до 24 серпня 2023 року.

У Польщі скасують оплату за користування автострадами: коли та на яких дорогах чекати нововведень

Якщо українські громадяни бажають залишитися в Польщі й надалі, їм потрібно легалізувати своє перебування до 24 серпня 2023 року.

Експерти Міграційної платформи EWL пояснюють, що це можна зробити за допомогою трьох способів. Перше — скласти заяву про отримання посвідки на тимчасове перебування для продовження легального статусу в Польщі. Другий варіант — отримання візи. І, нарешті, третя альтернатива полягає у виїзді за межі Шенгенської зони на 90 днів та поверненні до Польщі в рамках безвізового режиму.

Українські біженці отримують кращі умови життя у Польщі порівняно з мігрантами з інших країн

0 Комментариев