На Закарпатті найбільша за 15 років повінь

news

Повідомляє gazeta.ua

Зливи спричинив паводок на Закарпатті вихідними. У чотирьох районах гірські річки підтопили 340 житлових будинків, розмили 1,5 км берегів. Це найбільша повінь в області за останні 15 років.

Вийшла з берегів річка Тиса, що тече через усю область. Затопило Рахівський і Тячівський райони. Підтоплена центральна автодорога, заблокований рух транспорту в Рахові. Містом їздили важкою технікою.

У селищі Кобилецька Поляна Тячівського району річка підтопила електропідстанцію. 3,5 тис. жителів залишилися без світла.

Два зсуви ґрунту перекрили центральну вулицю в селі Білин Рахівського району.

 Зараз село фактично розділене на дві частини. Пожежники і трактористи пробують розібрати той завал, каже 54-річний Василь Бокан, голова сільради. У хатах сусіднього села по коліна води.

Велика вода прийшла через активне вирубування лісів у Карпатах, пояснюють в управлінні водних ресурсів області. Ліс рубають, попри офіційну заборону.

 Не знаю, чи багато рубають. Але зрозуміло, що не можна порушувати підстилаючу поверхню. Бо з часом у таких місцях утворюються потічки. Під час повені дерево йшло річками, часто оброблений кругляк. Цим мають займатися екологи й місцева влада. Через наш сайт інформуємо про всі проблеми річок, каже Володимир Чіпак, 59 років, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса.

У 2 млрд грн оцінює збитки від повені голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій ­Москаль.

 Постраждали сільські дороги, будинки. Керівники райадміністрацій мають ліквідувати наслідки паводку протягом тижня, каже губернатор. Уже розчистили дорогу від Рахова до Яблунецького й пішли далі на Яремчу та Коломию.

У понеділок висока вода зійшла.

0 Комментариев