На Волині виявили скажену лисицю: 60-денний карантин оголосили у місцевості

news

У селі Грушів Володимирського району виявили скажене лисеня. Тваринка забігла на обійстя з ближньої лісової смуги та нападало на свійського собаку. 

Оскільки аналіз уже мертвої дикої тварини підтвердив наявність у неї сказу, у селі оголосили карантин.

Про це повідомили на сторінці Володимир-Волинської районної адміністрації.

Спеціалісти відповідних служб провакцинували собаку, а місце загибелі лисиці дезинфікували.

Крім того ветеринарні працівники розпочали подвірний обхід села з метою виявлення хворих та з підозрою на хворобу свійських тварин. Виясняють також, чи не контактували з зараженою твариною люди.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Фіщук провів чергове засідання протиепізоотичної комісії, в ході якого було погоджено план дій у зв’язку з виявленим випадком сказу на Іваничівщині.

Оскільки до населеного пункту Грушів у радіусі менше 5 км не прилягає жодне інше село, карантинні обмеження на 60 днів встановлено лише там. В ході цих заходів буде проведена роз’яснювальна робота з власниками собак, котів, коней та корів щодо ознак та небезпечності сказу, також буде здійснена вакцинація вказаних домашніх тварин. Населений пункт перебуватиме під ветеринарним наглядом.

На жаль, зазначили члени комісії, у зв’язку із дією правового режиму воєнного стану, звичні профілактичні заходи щодо попередження сказу у дикій природі не застосовуються, адже вони полягають у мисливському відстрілі диких тварин та їх імунізації шляхом розкидання у лісі пероральних вакцин із літака. Рішення про такі специфічні для періоду війни заходи може ухвалити лише рада оборони області, якщо ситуація з поширенням хвороби змінюватиметься. Наразі це поодинокі випадки на різних територіях Волині.

Мешканців району простять не зволікати із проведенням щеплень свійської худоби та дворових пухнастиків.  

0 Комментариев