На Волині офіцер жорстоко побив солдата: ДБР взялося до розслідування, а у кожної із сторін “своя правда”

news

Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо побиття військовослужбовця у Володимирі. Справу розслідують за статтею про перевищення військовим службових повноважень

Інцидент стався у військовій частині в Володимирі. 23-річний офіцер відгамселив 41-річного солдата Анатолія Грищука  у душовій, бо останній не запитав у старшого за званням дозволу перед тим, як йти у душ.

Про це розповіла на своїй особистій сторінці  у соцмережі Фейсбук сестра потерпілого Наталія Мендель у неділю, 16 квітня.

https://www.facebook.com/100030910253912/posts/954567592250240/

Жінка також долучила фото докази

Фото нападника

Потерпілий розповів у коментарі телеканалу «Аверс», що після побиття лейтенант змусив його прибрати у душовій. Тоді чоловік пішов у пральню і самотужки вийти звідти вже не міг, бо у нього відмовили ноги. Знайшли Анатолія через добу після побиття. «Швидка», яка прибула на виклик, доправила потепілого  у медзаклад.

На даний час Анатолій Грищук проходить лікуванняу військовому госпіталі, куди його перевели з Волинської обласної лікарні. Спілкуватися з журналістами він не хоче.

Дружина побитого розповіла Суспільному, що її чоловік почувається вже краще.

Він почав говорити, але не може ходити. Лікарі кажуть, що все наладиться з часом, бо це важка травма голови. Ще на руках багато синців, на спині, на стегні забої і на обличчі,

– розповіла Тетяна Грищук.

Працівники ДРБ приходили до лікарні до Анатолія Грищука.

Щодо інциденту розпочали кримінальне провадження за ч. 5 ст. 426-1 ККУ (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень). Санкція статті передбачає від восьми до 12 років тюрми. Водночас підозр у цій справі поки нікому не вручали.

Про це повідомила речниця прес-служби теруправління ДБР у Львові Тетяна Муравель

Також стало відомо, що на офіцера чекає суд за смертельну аварію, яку він вчинив у Володимирі в лютому цього року. Як уточнили у спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони західного регіону, в рамках цього кримінального провадження до нього було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту із місцем перебування у казармі, на території якої службовець й побив солдата. На даний час розслідування завершили, а матеріали справи направили до суду.

Щоб розуміти суть справи з усіх сторін, журналісти телеканалу «Конкурент TV» поспілкувалися з  обвинуваченим Василем Арійчуком.

Він каже, що о 10:00 у суботу, 8 квітня, до нього в кімнату прийшов п’яний у роздягненому вигляді, весь мокрий і брудний. На той час Василь Арійчук спав.

О 10:00 у суботу прийшов до мене зайшов цей чоловік. Роздягнений, весь мокрий і грязний. Я, як раз, тоді спав. З ліжка запитав в нього, хто він такий, бо не пам’ятав. Він був сильно п’яний. Зі слів інших людей, він прийшов, бо зробив природні потреби в штани. Я вийшов, почав до нього кричати. Сказав за собою прибрати. Він прибрав і вийшов з кімнати. Більше я його не бачив. На наступний день, з’ясувалось, що він побитий. Від отриманих травм в нього кров потрапила у мозок. Наскільки я знаю, лікарі стверджують, що це може бути як в удару, так і від падіння, 

– каже Василь Арійчук.

Офіцер наголошує, що обвинувачують саме його в побитті, бо між ним та потерпілим зранку, дійсно, був словесний конфлікт. Арійчук вимагав, щоб солдат омив за собою.

Також офіцер інформацію про спільну душову кабіну заперечує, і вказує, що цей особиста душова кабіна, яка знаходиться в його кімнаті. Крім того за його словами, є офіційні підтвердження стану алкогольного сп’яніння солдата.

Зазначив, що побої вже в нього правоохоронці зняли та поки слідів крові потерпілого не виявили. Разом з тим, вже переглянули камери спостереження. Побачили, зі слів обвинуваченого, що він не одягав берців, а був у капцях.

Василь Андрійчук розповів, що дзвонив сестрі солдата і пропонував гроші на лікування, для того аби до нього не було претензій, бо свою винуватість заперечує.

Я сказав, що я готовий заплатити йому за лікування, тільки, щоб від мене відчепились, тому що я його, дійсно, не чіпав. Та через цей інцидент в мене великі проблеми, 

– розповів він.

 

Товариші по службі Василя Арійчука, розповіли, що він не вперше потрапляє в скандали. Не під запис чоловіки стверджують, що як тільки він вступив на посаду командира роти солдатів строкової служби, то почав вимагати з них чималі суми грошей. Просто так, або за якісь проступки. До того ж, як стверджує сестра побитого солдата Наталія Мендель, в офіцера є впливовий покровитель і завдяки йому, молодому офіцеру все сходить з рук.

Військові розповіли, що черговий виявив чоловіка в загальній душовій кімнаті після того, як солдат не з’явився на шикування. Він не міг піднятися, адже не відчував ніг, а на підлозі були калюжі крові та зламаний табурет. Чоловіка одразу ж госпіталізували, він впав в кому, та на щастя вже прийшов до тями. Сестра постраждалого каже, що Василь Арійчук навіть пропонував гроші, але вини своєї не визнає.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев