На Волині не госпіталізуватимуть онкохворих пацієнтів, хворих на ковід

news

На Волині зростає показник захворюваності на коронавірус. У медустановах не перестають нагадувати про необхідність вакцинації населення.

Так, у медзакладі, де у Волинській області надають спеціалізовану медичну допомогу онкохворим, онкологи знову фіксують погіршення ситуації із виявленням коронавірусу серед своїх пацієнтів. Як результат – у закладі змушені обмежувати відвідування та повернутися до маскового режиму.

Люди, які хворі на рак або перебувають в ремісії, повинні зробити усі рекомендовані для їхньої категорії щеплення від коронавірусу – дві основних дози (або одну, якщо йдеться про однодозну вакцину), додаткову та дві бустерних,

 – на цьому наголошує виконувач обов’язків директора Волинського обласного медичного центру онкології Юрій Малімон. Про це інформує Благодійний фонд «СТОПРАК».
За словами Юрія Малімона, усіх пацієнтів онкоцентру тестують на COVID-19. І якщо ще у серпні виявляли 2-3 інфікованих у тиждень, то зараз – в рази більше.

Ми змушені відмовляти у госпіталізації онкопацієнтам, які хворіють на COVID-19. І спочатку скеровуємо їх у «ковідні» медзаклади. І лише після одужання і отримання негативного тесту можемо продовжити чи розпочати лікування в контексті онкопатології. Тож, можна впевнено сказати, що коронавірус ускладнює процес лікування раку навіть у цьому значенні, не кажучи вже про те, що він може мати дуже складні наслідки для ослабленого раком і боротьбою з ним організму,

– пояснює Юрій Малімон.
Онколог додає: «Моя позиція щодо вакцинації від ковіду чітка: однозначно – вакцинуватися треба! Ми вже мали час на спостереження і можемо сказати, що вакциновані онкопацієнти значно легше переносять COVID-19, інколи – майже безсимптомно».

Інформування про COVID-19 в контексті його ризиків для онкопацієнтів здійснюємо у рамках спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров’я Українки, за підтримки ПРООН в Україні.

0 Комментариев