На Волині може з’явитися ягідна “Мекка” – у Прилісненській громаді вирощують суничні плантації

news

Прилісненська громада, що на Волині, може стати черговою ягідною “Меккою” у цих краях.

Про це інформує Волинський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Зауважимо, що Прилісненська громада створена у 2016 році, а за кілька років у громаді завдяки співпраці з Програмою “U-LEAD з Європою” написали стратегічний план розвитку території. Як розповів експерт зі стратегічного розвитку Петро Гоцалюк, серед напрямків цієї стратегії – розвиток підприємництва в громаді та її економічний розвиток. Тому ще у 2017 році в громаді поставили собі за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель спочатку у межах населених пунктів, а потім за межами, паї земель і тих, які не ввійшли в паювання. Пізніше цим землям знайшли гарне застосування.

У 2020 році у Прилісненській громаді, що на Волині, висадили плантацію суниці. Інвестору продали дві ділянки – 12 та 24 га біля села Прилісне, де маточник під суницю і підготували грядки під плівкою і крапельним зрошенням для посадки. Культури посадили так, що вони будуть дозрівати протягом усього року, а це гарантує місцевим мешканцям роботі місця та хороші зарплати.

Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк розповів, що мешканцям обіцяють заробітки, не менші, ніж у Польщі.

«Також домовилися, що інвестор вкладає кошти в органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає в обробці землі, за що має непогані кошти», – зауважив Олексій Гнатюк.

Попри пандемію коронавірусу, співпраця з інвестором продовжилася й у 2021 році. У квітні рада продала з аукціону право оренди кількох ділянок – площею 68, 2, 17,7 та 4, 41 га. За отримані від оренди кошти у громаді потурбуються про інфраструктуру, зокрема, про утримання садочків та центру дозвілля, де з дорослими та дітьми займатимуться спортсмени, щоб пропагувати здоровий спосіб життя.

На орендованих площах вирощуватимуть суницю та полуниця ТОВ “Біо Беррі”. Його очільник Віталій Ішмурат повідомив, що на підприємстві працює 12 місцевих працівників, які опікуються вирощуванням органічних ягід. Окрім, суниці та полуниці, йдеться про малину та обліпиху, а в майбутньому – про лікарські трави. Продукцію фірма постачає закордон, тому викликів з реалізацією ягід волинської громади немає. “Керівництво громади йде назустріч, з ними приємно працювати”, – зауважив керівник суничної плантації.

“Ми бачимо чудовий приклад синергії”, – зазначив керівник Волинського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Анатолій Пархом’юк. “Стратегія — це довготерміновий план розвитку, це те — куди рухається громада. На щастя, стратегічний документ не поставили на полицю, а розпочали втілювати у життя і нині ми бачимо чудовий результат, коли на наших очах реалізується один з її пріоритетів – громада знайшла інвестора і розвивається в аграрному секторі, підприємець знайшов кваліфікованих працівників, а місцеві мешканці отримують гідні гроші за свою роботу. Радий, що “U-LEAD з Європою” розпочала та пройшла з громадою увесь цей шлях і розвиток ягідництва у ній є успішним прикладом такої співпраці”, – резюмував очільник Волинського РО.

Додамо, що нині Програма «U-LEAD з Європою» допомагає створювати стратегії розвитку громадам по всій Україні. Нині разом з відповідними експертами вони обговорюють з мешканцями громади стратегічні цілі подальшого розвитку населених пунктів.

Зауважимо, що Прилісне – не перша громада на Волині, де взялися за вирощування полуниці. У селі Хорохорин уже понад 10 років процвітає полуничний бізнес.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

 

0 Комментариев