На Волині близько 400 осіб з інвалідністю отримали безоплатну правову допомогу у 2021 році

news

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який є нагадуванням про необхідність виявляти турботу та допомогу до людей з особливими потребами. Як показує практика, особи з інвалідністю стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями та соціально-активними людьми.

Цього ж дня представники Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Осіпчук провели у Луцькому міському центрі зайнятості правопросвітницький захід на тему: «Права осіб з інвалідністю та їх захист».

Фахівці центрів ознайомили безробітних громадян, які є особами з інвалідністю, з їхніми конституційними правами, зокрема правом на безоплатну правову допомогу, а також розповіли про те, що підприємства, установи та організації зобов`язані створювати умови для безперешкодного доступу цієї категорії населення до соціальної інфраструктури.

Нагадаємо, відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги (захист, складення процесуальних документів до суду, представництво інтересів в суді, в інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування).

Довідково:
Станом на 1 грудня 2021 року до Володимир-Волинського, Ковельського, Луцького місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги звернулося 365 осіб з інвалідністю за безоплатною первинною правовою допомогою, 352 отримали безоплатну вторинну правову допомогу, близько 20 осіб потребували адресної правової допомоги.

Люди з інвалідністю найчастіше звертаються до фахівців системи БПД Волині з таких питань:

  • визнання права власності на спадкове майно;
  • встановлення факту, що має юридичне значення;
  •  стягнення аліментів;
  • розірвання шлюбу;
  • отримання пенсії по втраті годувальника.
0 Комментариев