На Волині катастрофічна ситуація із імунобіологічними препаратами

news

Депутати Волинської облради звернуться до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови РНБО щодо катастрофічної ситуації, що склалася із забезпеченням населення області імунобіологічними препаратами (сироватками, вакцинами) та необхідності відновлення виробництва таких препаратів українськими підприємствами.

Про це йшлося сьогодні, 14 липня, під час засідання сесії Волинської облради.

«Титанічні зусилля щодо запровадження безвізового режиму із Європейським Союзом можуть бути зведені нанівець в один момент у випадку виникнення і поширення епідемії, будь-якого особливо небезпечного захворювання, – йдеться у зверненні. – Два випадки із поліомієлітом, підтверджені міжнародними лабораторіями, що мали місце на Закарпатті у 2015 р., стали грізним нагадуванням владі про те, що в Україні є серйозні прогалини із профілактичними щепленнями та вакцинаціями».

Як зазначено в доповідній записці Волинської СЕС, щодо епідемічної ситуації в області, виконання обсягів профілактичних щеплень за 2015 році є найнижчим від 1991 року: щеплення проти туберкульозу отримало 16,4 % новонароджених, ревакцинацію проведено – 0 %, проти дифтерії, правцю, кашлюку щеплено у віці до 1 року 16,6 % дітей, закінчили первинний вакцинальний комплекс у 18 місяців – 28,4 %, ревакцинація у старших вікових групах не проводилась. Проти кору, епідпаротиту, краснухи, вакциновано в рік 53,6 %, ревакциновано в шість років 72 %. За рахунок проведеної додаткової імунізації проти поліомієліту рівень вакцинації та первинної ревакцинації дітей 1-2 років склав відповідно 53 і 91 %, проте в старших вікових групах ревакцинація виконана на 18-36 %. Фактично мова йде про невиконання календаря профілактичних щеплень, затверджених наказом  МОЗ №42 від 03.02.2006 р.

Як йдеться у зверненні, основною причиною незадовільного виконання обсягу щеплень є недостатнє централізоване постачання імунобіологічних препаратів та численні батьківські відмови. Негативним чинником є те, що відмічається стійка тенденція до зниження показників імунізації населення, так званого колективного імунітету. Якщо до 2011 року щепленність населення складала 85-98%, то в подальшому після припинення централізованого постачання імунних препаратів–сироваток і вакцин, покладання цих видатків на місцеві бюджети, щепленність популяції з кожним роком знижується, що може привести до катастрофічних і непередбачуваних наслідків.

До прикладу, у найближчих сусідів – поляків —рівень вакцинації проти поліомієліту в масштабах країни досягає 99.1%. Свого часу Україна була основним виробником сироваток і вакцин в межах СРСР, після розпаду якого ця галузь виробництва в Україні практично зникла. Хоча, згідно із нормативами ВООЗ, країна, що має більше 30 млн. населення, забов’язана налагодити власне виробництво імунобіологічних препаратів.

За 2015 рік в області в порівнянні із 2014 роком трьохкратний ріст захворюваності на кашлюк, значне збільшення випадків туберкульозу, вірусного гепатиту А, сальмонельозу, кліщового енцефаліту, поява випадків туляремії, ріст числа укусів  домашніми тваринами, що вимагає проведення профілактичного протирабічного щеплення і т. і.

У зв’язку із цим депутати Волиньради просять провести закупівлю за бюджетні кошти та централізовано забезпечувати населення Волинської та інших областей необхідними імунобіологічними препаратами. На законодавчому рівні розробити положення, що посилить відповідальність батьків за невмотивовану відмову від проведення дітям профілактичних щеплень. А також виділити кошти на відродження виробництва якісних імунобіологічних препаратів на вітчизняних підприємствах українськими товаровиробниками.

Проект рішення на сесії облради підтримали.

0 Комментариев