На Волині був благодійний концерт на підтримку бійців-добровольців

news

Благодійний вечір на пошану захисників Вітчизни не просто відбувся, а став справді мистецькою подією на Ковельщині, – пише у Facebook Наталія Тхоржевська.

Коли ми це готували , режисер проекту Сергій Архипчук щораз наголошував ( координував по телефону з Києва :-)) на тому, що це НЕ КОНЦЕРТ ( піст же) – благодійний вечір, то ж і атмосфера має бути відповідна. Непросто було це зробити , не маючи відповідних вмінь і навиків (кожен з організаторів в щоденному житті займається дещо іншими справами). Але ж вийшло! Принаймні, так кажуть люди . Навмисне не писала про це раніше не лише через брак часу – а й щоб не на емоціях , і щоб думку людей почути.

Творчий «десант» таких талановитих і неймовірно позитивних зірок національного масштабу зі столиці як Наталя Сумська , Павло та Петро Приймаки, Світлана Мирвода, Владислава Чайка, Леонід Репета (Рівне) так вдало доповнили наші друзі-краяни : Микола Більшевич (Ковель), Світлана Костюк (Нововолинськ) , Сергій Шишкін (Володимир-Волинський).
Таки правда: поєднання різного – сутність гармонії:-)

Вечір розпочав очільник Волонтерського центру при Ковельській районній раді , волонтер добровольчого батальйону «Айдар», очільник Ковельської районної ради попереднього скликання Ігор Верчук –один із організаторів проекту, котрий до, речі вже сьогодні вкотре знов відправився з допомогою та ковельським арт-десантом на Луганщину. Далі передав слово автору ідеї Світлані Мирводі , Заслуженій артистці України, бандуристці оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії (дубівчанці за походженням).

На правах ведучої пані Світлана запросила на сцену волонтерів Ковельщини, присутніх у залі. Це – Ігор Верчук, Катерина Кухаренко, Ірина Панасюк, Олена Місюра, Василь Марчук, Микола Більшевич, Микола Печенюк, Ігор Пініс, Аня Коршунова, Олександр Мінко, Лідія та Сергій Козуля.

Так тішило , що волонтери стали тут пліч-о-пліч – якби так було завжди: РАЗОМ!!!

Далі декан Ковельського районного деканату УПЦ КП прот. Іоан Бонис благословив на початок доброї справи і спільно із священиками Ковельського районного деканату УПЦ КП ( о.Матвій Олійник, о. Іван Оринчак, о.Володимир Удуд, о. Василь Фурман ,о.Василь Старевич, о.Дмитро Андрухів, о.Андрій Сех виконали духовну пісню-молитву «Під милість Твою…» та ще одну патріотичну пісню . Приємно, що долучився і декан Старовижівського деканату УПЦ КП о.Іван Зеленко) . А прот.Іван Оринчак принагідно подарував краянам свій новий вірш.

Дуже зворушливо звучали слова самого «Музиканта» – «іменинника» вечора , як і пісня у його виконанні. А яка чудова у Віталія сім’я –дружина Олена й четверо діточок.
Світлана Мирвода розповіла перед цим історію, як вона познайомилась з «Музикантом» в АТО, що, власне, й стало поштовхом до реалізації нашого «літнього» задуму.

Затамувавши подих, слухали солістів Національної опери братів Приймаків. Божествено! Довго стоячи аплодували зворушені ковельчани! Як і своїй землячці, «дубівському-київському соловейку» Світлані Мирводі. Зворушливо – чуттєвий виступ Владислави Чайки змусив тріпотіти серця, як у вірші: «коли душа, мов пір’я чайки…». А «заводний» Леонід Репета змусив усіх співати разом з ним, підтанцьовуючи просто на місцях.

Неймовірну насолоду отримали від зворушливого авторського виконання віршів нашою улюбленою Світланою Костюк . Незмірно раді, що пані Світлана долучилась І не просто декламувала поезії , а й привезла по книжечці в подарунок дітям Героїв .

Насолоджувались (а я особливо тішилась – бо ж наш, дубівського роду !) виконанням авторських пісень Миколою Більшевичем.

Джаз –композиції майстерно виконував Сергій Шишкін.
І, звичайно ж, неперевершена Наталя Сумська!!! Воістину народна улюблениця! Довго не хотіли відпускати зі сцени шанувальники -море емоцій та аплодисментів !!! І квіти- усім гостям!

У залі теж були особливо шановані гості : воїни АТО, дружини й діти Героїв Ковельщини , що поклали життя , захищаючи Вітчизну. Долучилися також сестра й дружина загиблого Героя з Любомля- Оля Савош ( волонтер) та Галина Федчишина з дітками. Всі вони отримали подарунки.

Легендарній зв’язковій УПА Ганні Зеленій Світлана Мирвода подарувала пісню «Нас весна не там зустріла».

Проводився,як і було анонсовано , добровільний збір коштів для родини «Музиканта» та на потреби добровольчих батальйонів АТО.
ЗІБРАНО 6 тис. 10 грн. (ШІСТЬ ТИСЯЧ ДЕСЯТЬ грн.) Оргкомітет , волонтери, представники громадських організацій прийняли таке рішення щодо розподілу коштів:
4 (чотири) тис.грн. перерахувати на рахунок «Музиканта» для потреб родини. ОДНУ тис.грн. – перерахувати на рахунок «Фішера» , пораненого побратима «Музиканта», що лікується в Івано-Франківській лікарні. ОДНУ тис. грн.. – допомога добровольчому батальйону «Карпатська Січ» (передали через волонтера Олега Білика.

До благодійної акції долучився також депутат міської ради Вячеслав Возняк – надав допомогу пальним київським митцям- волонтерам для здійснення арт-десанту на Схід на Різдво.
Щира подяка за конкретну реальну допомогу в реалізації проекту директору Народного дому «Просвіта» Михайлу Пірожику, Віра Федосюк та Ігор Прокопів допомогли з проектором. ОСОБЛИВО вдячні за СУТТЄВУ допомогу власникам кафе « Маестро» та Готельно-розважального комплексу «Наше місто».

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев