На Волині бурштин копають «добрі сусіди» із Рівненщини

news

Більшість копачів маневицього бурштину – «гастролери» із Рівненської області. Для того, аби збагатитися на нелегальному видобутку цінного матеріалу із сусідньої області приїхали освітяни, енергетики і навіть представники духовенства. Про це 29 вересня під час прес-конференції розповів начальник управління МВС у Волинській області Петро Шпига.

«Маємо таку проблему як масовий незаконний видобуток бурштину. Я зібрав пресу, аби не було догадок. Ситуація, викладена Павлом Данильчуком, про численні поранення та навіть жертви, підпали автотранспортних засобів – це абсурд», – заявив головний міліціонер Волині на початку розмови.

Правоохоронець розповів, що ситуація стала напруженою ближче до обідньої пори 28 вересня. Міліціонери володіють оперативною інформацією про те, що кількість охочих копати бурштин у маневицьких лісах досягнула позначки у дві тисячі осіб, переважна більшість яких «добрі сусіди» із Рівненщини.

Реагувати на злодіяння працівники міліції розпочали лише увечері, коли надійшло необхідне підкріплення. За безпекою та правопорядком стежили 525 правоохоронців та співробітників СБУ. Їм допомагали представники «Самоооброни», «Автомайдану Волині», лісова охорона, Нацгвардія та рятувальники.

Петро Шпига розповів, що у  результаті оперативних дій міліціонери затримали три транспортні засоби0. Окрім того, було вилучено чотири кілограми бурштину, 400 лопат, бури, 5 тисяч гривень та два незрозумілих предмети, нині встановлюють, чи відповідають вони вибуховим пристроям. 193 особи відправили у райвідділи, 80 особам буде оголошено підозру. Також виставили три блокпости з подвійною лінією охорони.

«Міліція стріляла у повітря, щоб не допустити тілесних ушкоджень і сутичок із правоохоронними органами. Незаконний видобуток бурштину наразі не проводиться і не буде проводитися, доки я на цій посаді. Це моя принципова позиція», – заявив начальник обласного управління МВС.

 

0 Комментариев