На Рівненщині розпочав роботу сучасний Центр реабілітації, на відкриття завітав Віктор Ляшко

news

Центр реабілітації запрацював у Рівненській обласній клінічній лікарні. 

Відкрили його разом з Міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком та керівником ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом. 

В день захисників та захисниць України відкрили Центр реабілітації в Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка. Тут реабілітуватимуть військових після складних травм та поранень, а також надаватимуть реабілітаційну допомогу цивільним. 

 Центр створений шляхом реорганізації обласного центру неврології і реабілітації. Він повністю адаптований для потреб реабілітації: проведений капітальний ремонт, сформована висококваліфікована команда фахівців, імплементовані сучасні практики реабілітації. Такий Центр – результат спільної роботи центральної та місцевої влади, значну ресурсну підтримку надала ВООЗ (World Health Organization Ukraine). 

Читайте також: Жителька Волині, яку спіймали з “липовим” посвідченням водія, відбудеться штрафом 

Реабілітаційний центр на Рівненщині — приклад того, які реабілітаційні відділення мають бути у всіх кластерних та надкластерних медзакладах країни”, – Віктор Ляшко під час візиту до області. 

Наразі центр має  20 стаціонарних ліжок, проте їхню кількість планують збільшити. Поточні потужності дозволяють щороку забезпечити реабілітацію для близько 500 пацієнтів стаціонарно та для майже 200 — амбулаторно. 

Три мультидисциплінарні реабілітаційні команди, що працюють в центрі, зараз проходять клінічний професійний тренінг від ВООЗ у Дніпрі.

До слова, послуги в Центрі будуть безкоштовними. Для цього обласна лікарня заключила договори з НСЗУ. Відповідно за послуги дорослим і дітям лікарні платитиме держава.

Рівненщина продовжує тримати курс на розвиток реабілітації. Основою є Клеванський госпіталь, де цьогоріч розпочнемо будівництво нового хірургічного  комплексу. Від нього підуть і ефективні центри по цілому регіону. Один з таких – обласний Центр реабілітації. Приємно, що тут є синергія ВООЗ, міністерства, обласних адміністрації та ради, а також колективу лікарні.

Читайте також: Чи загрожує українцям новий штамп короновірусу “Priola”: які симптоми при захворюванні?

За інформацією: Міністерства охорони здоров’я України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев