На подарунки від женихів у Білорусі ввели податки

news

Податок стягуватиметься у тому разі, якщо сума подарунків за рік перевищуватиме 43 660 тисячі рублів (близько 2430 доларів ). Про це повідомляє ВВС-Україна. 

Йдеться, зокрема, про подарунки женихів і залицяльників, які не є близькими родичами, розповів начальник управління оподаткування громадян Міністерства з податків і зборів Білорусі Андрій Ковалевський.

При цьому родичам закон дозволяє робити і приймати подарунки, не звітуючи перед податковою.

Білоруси бурхливо відреагували на повідомлення чиновника в соцмережах.

“2500 доларів за рік – це щедро? Наречений за рік може стільки “просадити” у мінських шинках, відвідуючи їх з дівчиною лише двічі на місяць”, – пише інтернет-користувач Satan.

“Пропоную нараховувати податок із подарунків друзів на день народження. Вони теж не родичі”, – зазначив дописувач соцмереж Капер.

При цьому, зазначає видання, насправді подарунки друзів у Білорусі теж оподатковуються.

“Коли громадянин у декларації про доходи та майно вказує, що квартиру придбано за кошти, отримані як подарунок на весілля, податкові органи з’ясовують, яку суму подарували близькі родичі. Це роблять для того, щоб підрахувати, яку суму подарували неблизькі родичі та друзі. І з цієї суми, якщо вона перевищує 43 млн 660 тис. рублів, необхідно сплатити податок тому, хто отримав гроші”, – розповідав влітку посадовець податкового відомства Михайло Рассолько.

0 Комментариев