На Фукусімі-1 похилилась і тріснула захисна стіна

news

Повідомляє korrespondent.net

Захисна сталева стіна на території аварійної японської АЕС “Фукусіма-1” похилилась і тріснула. Про це японське інформагентство Кіодо.

Спорудження призначене для запобігання потраплянню радіоактивної рідини в океан. Будівництво тривало з 2012 року і було завершене в кінці жовтня.

Стіна має довжину близько 780 метрів і заглиблена в ґрунт приблизно на 30 метрів. Фахівці виявили крен конструкції приблизно на 20 сантиметрів. На думку експертів, нахил викликаний тиском ґрунтових вод на нижню частину стіни. У результаті крену в основі стіни утворилася тріщина довжиною близько 500 метрів і шириною до 1 сантиметра.

Розпочато роботи з укріплення опор конструкції і закладення тріщини, зазначає Кіодо. Інформація про зміну рівня радіаційного забруднення морської води поки не надходила. На АЕС заявляють, що виявлена ​​несправність не вплине на ефективність споруди.

Нагадаємо, землетрус стався в Японії 11 березня 2011 року біля північно-східного узбережжя головного острова країни – Хонсю. У результаті викликаного ним цунамі загинули або зникли безвісти понад 18 тисяч осіб. Стихійне лихо також призвело до аварії на АЕС “Фукусіма-1”, що супроводжувалася викидом радіоактивних речовин. З районів, розташованих поблизу станції, довелося евакуювати понад 80 тисяч осіб.

У Японії підтверджено перший випадок захворювання на рак через Фукусіму

0 Комментариев