МЗС РФ застерігає росіян від відвідин Туреччини

news

Повідомляє korrespondent.net

МЗС РФ через наростання терористичної загрози в Туреччині рекомендує росіянам не відвідувати цю країну, повідомляє Інтерфакс з посиланням на заяву глави відомства Сергія Лаврова.

“Критична маса терористичних виявів на турецькій території, за нашою оцінкою, анітрохи не менша, ніж у Єгипті. Тому, звісно, ми не рекомендуємо нашим громадянам з туристичною чи хоч якою іншою метою прямувати на цьому етапі до Турецької Республіки”, – сказав Лавров журналістам у Сочі.

Глава МЗС РФ зазначив, що терористична загроза в Туреччині наростає, причому це не пов’язано із ситуацією з російським військовим літаком.

“На чому ж необхідно сьогодні наголосити, так це на зростанні терористичних загроз, які виходять з території Туреччини. І це безвідносно до того випадку, який стався сьогодні”, – зауважив міністр.

Лавров повідомив про те, що запланована зустріч керівників зовнішньополітичних відомств в Туреччині була скасована через інцидент з російським літаком Су-24.

“Оцінка цьому гранично зрозуміла. Президент РФ прямо сказав, що це не може не зачепити російсько-турецьких відносин. У цьому зв’язку було прийнято рішення про те, щоб скасувати ту зустріч, яка була запланована на завтра в Стамбулі на рівні міністрів закордонних справ РФ і Турецької Республіки в рамках спільної ради стратегічного планування”, – сказав Лавров.

Раніше повідомлялося про те, що Лавров планує взяти участь у П’ятому засіданні російсько-турецької спільної групи стратегічного планування, яке намічене на 25 листопада в Стамбулі. Під час цього заходу планувалося провести поглиблений обмін думками з широкого кола актуальних двосторонніх регіональних і міжнародних проблем.

Нагадаємо про те, що у вівторок, 24 листопада, недалеко від кордону Сирії та Туреччини турецькі F-16 збили російський бомбардувальник Су-24, який, за заявою Анкари, порушив повітряний простір Туреччини. У Міноборони РФ стверджують, що літак не порушував повітряного простору Туреччини і знаходився тільки над територією Сирії.

На початку листопада Росія припинила авіасполучення з Єгиптом після того, як глава ФСБ Олександр Бортніков підтвердив, що катастрофа літака А-321 компанії “Когалимавіа” в повітряному просторі країни була спричинена терактом.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев