МОЗ розкрило подробиці реформи МСЕК
Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності тепер виконуватиме функції центральної МСЕК. Уряд, відповідно до рішень РНБО та президента Володимира Зеленського, затвердив план боротьби з корупцією та правопорушеннями в системі МСЕК.
МОЗ України повідомляє, що план передбачає:
- створення робочої групи для перевірки рішень, прийнятих МСЕК, зокрема щодо держслужбовців;
- розробку плану цифровізації експертизи, що забезпечить прозорість на кожному етапі;
- проведення швидкого аудиту пенсійних виплат за інвалідністю для прокурорів і посадовців держустанов. Аудит здійснюватиметься Пенсійним фондом за участю ДБР, Нацполіції та СБУ;
- підготовку законопроєктів МОЗ та Мінсоцполітики для комплексної реформи МСЕК.
МОЗ також розробило законопроєкт для модернізації процесу встановлення інвалідності та трансформації МСЕК. Документ наразі представлений для громадського обговорення, а на початку жовтня його обговорювали з громадськими організаціями та експертами.
МОЗ пояснює, що система МСЕК в Україні включає центральний і регіональний рівні. Центральна МСЕК виконує організаційно-методичні функції, тоді як на регіональному рівні працює 328 МСЕК: 25 обласних бюро та понад 300 комісій у містах і районах. Обласні ради відповідають за призначення керівників місцевих комісій.
У міністерстві нагадали, що уряд ухвалив зміни до положення про медико-соціальну експертизу. Це дозволяє МОЗ делегувати права та обов’язки Центральної МСЕК установам, що належать до сфери його управління та мають ліцензію на медичну практику.
За рішенням МОЗ, функції Центральної МСЕК, зокрема розгляд оскаржень та перевірку обґрунтованості рішень регіональних комісій, передано до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі. Протягом 2024 року інститут отримав необхідну матеріально-технічну базу для полегшення процесу експертизи.
«Алгоритм оскарження рішень МСЕК залишається незмінним. Якщо ваша справа направлена на оскарження до Центральної МСЕК, її буде передано до Українського НДІ медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі. З вами зв’яжуться щодо подальших кроків, черговість розгляду буде збережена», — пояснили у МОЗ.
Деталі реформи МСЕК
Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що законопроєкт МОЗ передбачає комплексний підхід до реформування МСЕК. За його словами, уряд зобов’язався провести реформу ще в травні 2023 року, і зараз законопроєкт пройшов громадське обговорення та готується до реєстрації у ВРУ.
Джерело: https://www.unian.ua/
Автор статті: ВолиньІнфо