Модернізація вугільних регіонів України: волинські громади разом з ООН долучилися до обговорення

news

16 вересня відбулося засідання секції шахтарських міст Асоціації міст України, участь в якому узяли і представники волинських громад – Литовезької, Нововолинської та Поромівської.

Про це інформує Волинське регіональне відділення АМУ.

Також учать у заході узяли представники Європейської економічної комісії ООН, експерти Асоціації міст України, науковці тощо.

Мета зібрання – обговорення з представниками Європейської економічної комісії ООН нового проєкту «Модернізація вугільних регіонів України – чисте довкілля, інноваційна економіка, справедливе суспільство, краще життя. Шлях до енергії з низьким рівнем вуглецю та екологічної економіки».

Нині перед АМУ та громадами стоїть завдання працювати в умовах трансформації вугільних регіонів, налагоджувати співпрацю з організаціями громадського суспільства для використання їх потенціалу в захисті культурної та історичної спадщини шахтарських міст, налагоджувати міжнародне співробітництво у сфері забезпечити екологічну збалансованість тощо. Тому секція шахтарських міст Асоціації міст України працює над розробкою рекомендацій з переходу на екологічно чисту енергію, збирає проблемні питання шахтарських міст та розробляє пропозиції щодо їх вирішення через законодавчі ініціативи.

Виконавчий директор комітету з шахтного метану та трансформації вугільних регіонів Міхал Драбік розповів, яким має бути перехідний період вугледобувного сектора з врахуванням соціальної складової. Також він поділився досвідом щодо кращих практик ефективного відведення метану та використання у вугільних шахтах

Голова комітету з шахтного метану та трансформації вугільних регіонів Раймонд Пілчер повідомив про стандарти закриття вугільних шахт. Він зауважив, що в основі успішних переходів лежать три “стовпи”: інституційне управління, люди та громади, перепланування землі та активів. Також він акцентував, що важливо посилити чинні законодавчі та нормативні вимоги щодо закриття вугільних шахт

У ході засідання голови шахтарських міст розповіли про ситуацію та проблемами в регіонах, а також висловили пропозиції щодо розв’язання проблем.

Також в рамках секції відбулася нарада й обговорення проєкту модернізації вугільних регіонів України з науковою та експертною спільнотою. Представники наукових установ висловили підтримку проєкту, наголосивши, що готові долучитися до його реалізації з метою розв’язання проблем вугільних регіонів.

Виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук переконана, що і волинські шахтарські громади можуть скористатися у майбутньому, приміром, досвідом Франції, де на закритих раніше шахтах з’явилися виноградники.

0 Комментариев