Митрополит Луцький і Волинський Михаїл написав волинянам різдвяне послання

news

Незважаючи на сумні події в нашій державі, коли український народ боронить цілісність та незалежність своєї Батьківщини, ми святкуємо Христове Різдво – величне торжество всього Християнства. Сталося велике чудо, на яке тисячоліттями чекали старозавітні праведники, про яке провіщали пророки. Бог явився людям во плоті: будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Величний і незбагненний Бог не тільки наблизився до людини, але і з’єднався з людською природою, щоби знищити гріх і смерть.

Народження Сина Божого є великою і незбагненною таїною, недосяжною не тільки для людей, а й для ангелів, бо й ангели дивуються, як Невидимий став Видимим, Неосяжний став Осяжним, Безтілесний став Тілесним (1 Тим. 3:16). Цю священну і таємничу подію Церква оспівує такими словами: «Сьогодні Христос народжується у Вифлеємі від Діви; сьогодні Безпочатковий починається і Слово втілюється, небесні сили радуються і земля з людьми веселиться; волхви дари приносять, пастухи про чудо повідають, а ми повсякчасно виголошуймо: «Слава Богові на Небі й на землі мир, над людьми Боже змилування». Хоч тайна Боговтілення є недосяжною для людського розуму, але вона відкриває кожному віруючому серцю, що з нами Бог і ми з Богом.
Нині Православна Церква згадує той час, коли Ісус Христос, Син Божий, народившись від Пресвятої Діви Марії, зійшов із Неба на землю для того, щоб нас возвести на Небо, щоб духовно відродити людство. Ми радіємо і торжествуємо, бо втілений Син Божий відкрив нам тайни життя світу і людини. Через Нього ми знаємо про створення світу волею всемогутнього Бога, знаємо про те, що Божественний Промисел керує світом і кожною людиною, що кожен із нас має безсмертну душу, що є вічне життя, що всі люди рівні, браття між собою і діти Божі. Господь навчив нас любити один одного.
Народжений Спаситель сповістив людству, що земне життя – це сходинка до вічного життя. Віра в жертовну любов Творця до Свого творіння, любов, що прийшла через прийняття людської плоті та хресну смерть, а також учення про Ісуса Христа, через Якого Бог навічно з’єднався зі створеною Ним людиною і підніс її через Боговтілення до стану обоження, є найважливішою істиною православної віри, основним християнським догматом, спільним для всього християнського світу.
Немає сумніву, що майбутнє України – в колі європейських держав. Нехай Ісус Христос, Який народився у вифлеємських яслах, благословить, щоб ця мрія незабаром здійснилась.
Улюблені в Господі брати і сестри! Вітаю вас із Різдвяними святами. Бажаю всім миру, здоров’я і Божого благословення в новому році.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.
Христос народився! Славімо Його!

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев