Медзаклади Волині отримали від НСЗУ майже 25 млн грн за лікування COVID-19 у ІІІ кварталі 2021

news

Лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.

809 пацієнтів з ковідом були госпіталізовані на Волині з липня по вересень 2021 року. З них 472 у легкому стані, 280 у середньому та 57 — важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 24,9 млн грн 7 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 27 медичних команд.

 

Станом на сьогодні в області вже 19 лікарень мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.

 

Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

  • огляд, тестування на COVID-19;
  • вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • вся діагностика та аналізи;
  • ліки та знеболення.

 

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

 

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 99 020 осіб, з них двома дозами 59 425.

 

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Волинської області отримали 5,4 млн грн.

 

Для того, щоб щепитися від COVID-19, не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

 

Національна служба здоров’я — прозорий закупівельник медичних послуг. Кожен може в реальному часі слідкувати за діяльністю НСЗУ на сайті служби або ознайомитися з квартальними та річними звітами. Звіт за третій квартал роботи у 2021 році: https://nszu.gov.ua/storage/files/3qrt2021-report.pdf.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев