Медичний прогрес: луцькі медики виявляють паличку Коха за дві години

news

У Волинському обласному протитуберкульозному диспансері відкрили бактеріологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії. Така лабораторія дозволяє виявити збудника туберкульозу в організмі людини протягом кількох годин. Раніше ця процедура тривала 2 місяці. 

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

 

 

Генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Юрій Валецький розповів, що і в Україні, і на Волині загалом, триває епідемія туберкульозу.

«Епідемія туберкульозу має певну особливість, адже збудник цього захворювання пристосувався до найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів. Останні 40 – 50 років, фармацевтичною наукою не було запропоновано ефективних протитуберкульозних препаратів. Кожен п’ятий, хто вперше захворів цією хворобою, інфікований збудником, який не чутливий до цих препаратів. Тому дуже важливо виявити цього збудника і вивчити його властивості, щоб знати чим вбивати. Якщо він виявиться чутливий до препаратів, то курс лікування триває приблизно шість місяців. Якщо пацієнту не пощастило і він інфікувався збудником туберкульозу, який є стійким до найефективніших протитуберкульозних препаратів, тоді лікування триватиме понад двадцять місяців», – зазначив Юрій Валецький.

Медики кажуть, що на Волині щороку вперше захворюють 700 – 720 людей. Якщо брати показники 2015 року, то в порівняні з попередніми роками, захворювання зменшується, але з їхніх слів, не варто розслаблятися, оскільки в країні триває внутрішнє переміщення осіб з регіону з високим рівнем захворюваності. Тому, не виключено, що можливий новий спалах епідемії.

Керівник Референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України Анна Барбова відзначила, що завдяки такій сучасній лабораторії бактеріоскопія дозволить розділити потоки хворих за формою, відділити хворих з бактеріовиділеннями. Такі лабораторії нині є в кожному регіоні України.

Бактеріологічний відділ розташований в окремому корпусі – реконструйованому старому приміщенні, яке повністю відповідає вимогам. Лабораторія обладнана сучасною технікою та сучасною вентиляційною системою, яка дозволяє захистити працівників від зараження.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк каже, що для реконструкції приміщення з обласного бюджету було виділено 1,3 мільйона гривень. Вартість обладнання приблизно два мільйони гривень. Медики зазначають, що вартість усіх обстежень та лікування хворих на туберкульоз покриває держава.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев