Майбутні часи в англійській мові: які бувають та як їх розрізняти

news

Майбутні часи в англійській мові можуть виражатись різними способами. Тут є простий (Simple) майбутній час, а також тривалий, завершений, тривалий завершений час. Але й на цьому англійська мова не обмежується. В ній також передбачено Future in the Past – майбутній час, який необхідний для позначення дії, що розглядалася у минулому часі. Частіше його використовують у непрямій мові, коли потрібно описати майбутні дії (наміри, плани), що наразі не є актуальними. Але ці наміри на майбутнє описуються саме у минулому. Проте тема майбутніх часів зосереджена не тільки на «майбутньому у минулому». Також аспекти, які ми більш детально розглянемо у нашій статті.

6yueHa_wV3wcga1YcT8XVumWb8mcmPlhiJu1GL8_TKgaqXkosuUu9pfKoH2bthXVzzJAKqlKQqnInrpCRtFXgs0idaWH52s5tOk03_8uxQdiELPt7EZy2A2ahkqSH0qnpLIhTsK-45xb1h7L_wvxoA

Всі майбутні часи в англійській мові

Майбутній простий час в англійській мові, так само як і інші форми, займає особливе місце. Вживання майбутнього часу обумовлено тим, що оповідач має грамотно позначати свої подальші плани, можливі дії, події, які мають відбутись через деякий проміжок часу. Future Tenses (майбутній час) можна поділити на декілька часових категорій. З використанням кожної під час мовлення можна точно позначити відповідний проміжок часу, завершену або ж незавершену дію, а також вплив на подальші події. В майбутньому часі можна виділити наступні категорії:

  • future simple – простий майбутній час;
  • future continuous – тривалий;
  • future perfect – завершений;
  • future perfect continuous – тривалий завершений.

Частіше в мовленні вживаються перші 2 категорії. Окремо варто виділити майбутній час в минулому. Future in the Past дозволяє виразити дію, що відбувалась у минулому часі для опису майбутніх дій, планів, намірів. З його допомогою можна стверджувати, заперечувати або запитувати.

Нами була створена таблиця, щоб було легше розібратись в особливостях формування кожної форми майбутнього часу:

Час

Дієслово

Закінчення

Приклад використання

Future Simple

will/shall

Відсутнє

I will write. She will work.

Future Continuous

will be/shall be

-ing

I will be working. He will be writing.

Future Perfect

will have/shall have

-ed / V3

I will have worked. He will have written.

Future Perfect Continuous

will have been/shall have been

-ing

I will have been working. He will have been writing.

Використання допоміжних дієслів will та shall

В правилах використання майбутнього часу можна побачити 2 види допоміжних дієслів – «will» та «shall». У англійській мові «shall» майже не використовується. Воно застаріле, раніше ним користувались для того, щоб позначити займенник 1-ї особи I та We. Навіть якщо ви вивчаєте сучасні правила англійської, все одно потрібно знати дієслово «shall», оскільки воно ще зустрічається у старих текстах, або ж публікаціях, що мімікрують під них. Сьогодні представлене допоміжне дієслово можна зустріти у питаннях, коли хочуть щось запропонувати. Додатково у старих текстах воно використовується для того, щоб позначити обіцянку, загрозу або ж попередження.

Окремо слід увагу на скорочення допоміжного дієслова. Необов’язково використовувати цю форму. Цілком можна вимовляти повну фразу he will або ж скорочувати до he’ll. У документах або ж формальних промовах необхідно використовувати виключно повну форму, без скорочень. Також потрібно враховувати те, що скорочення можна використовувати у стверджувальній формі виключено з займенниками. Помилка писати або казати John’ll або ж Kate’ll – так не можна. Так робиться не тільки успрощеній англійській мові, оскільки це загальноприйняте правило, але актуально для всіх носіїв.

На правах реклами

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев