Мадрид погрожує призупинити автономію Каталонії

news
Центральний уряд Іспанії готовий призупинити автономію Каталонії, якщо глава її уряду Карлес Пучдемон не уточнить статус регіону до ранку 19 жовтня.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “Xinhua“.

“Як прем’єр-міністр Іспанії, так і заступник прем’єр-міністра заявили, що уряд готовий застосувати статтю 155 Конституції і тимчасово призупинити автономію каталонського регіону на північному сході країни”, – йдеться у повідомленні.

Уряд у Мадриді вдасться до такого заходу, якщо каталонський лідер Пучдемон не уточнить до 10 години ранку 19 жовтня (за місцевим часом) статусу регіону.

Як повідомлялося, 10 жовтня у парламенті Каталонії було підписано декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте набрання сили цим документом було відкладене.

Після цього прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру час до понеділка, 16 жовтня, для відповіді на питання, проголошена незалежність регіону чи ні.

Однак у призначений день Пучдемон у своєму листі прем’єр-міністру Іспанії не надав чітких відповідей і попрохав про двомісячні переговори із центральним урядом.

Мадрид, зі свого боку, продовжив наполягати на чіткій відповіді Пучдемона, встановивши крайній термін до ранку 19 жовтня.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев