Люди із вадами зору зможуть дізнатися про основні туристичні цікавинки Луцька. ФОТО
Сьогодні, 24 жовтня, у книгарні Волинської обласної друкарні відбулася презентація проекту «Луцьк у долонях», що став переможцем конкурсу громадських ініціатив міста Луцька та профінансований Луцькою міською радою. Цей проект спрямований на покращення інформаційної доступності та популяризації інформації про місто Луцьк у доступних форматах для людей з глибокими порушеннями зору.
Про це повідомляють на сайті Луцькради.
У заході взяли участь депутат міської ради Богдан Богонос, начальник управління туризму та промоції міста Катерина Мойсіюк, представники громадськості, меценати, партнери та небайдужі лучани.
У рамках проекту “Луцьк у долонях” студією друку шрифтом Брайля «Braille studio» спільно з ПРАТ «Волинська обласна друкарня» видано рельєфно-крапковим шрифтом Брайля туристичний путівник «Луцьк – прогулянки містом», автором якого є Катерина Мойсіюк. Тираж видання -30 примірників. На реалізацію проекту із міського бюджету було спрямовано 50 тисяч гривень. Особливістю книги є те, що окрім власне шрифту Брайля, у ній можна побачити й три рельєфно-графічні зображення видатних архітектурно-історичних пам’яток міста Луцька- Замку Любарта, німецької кірхи та єврейської синагоги.
За словами голови ВОГО “Генерація успішної дії” Віталія Ткачука, уже четвертий рік поспіль у конкурсі громадських ініціатив перемагають проекти, спрямовані на реалізацію ідей, які приносять величезну користь особам із вадами зору. Путівник “Луцьк -прогулянки містом” буде розповсюджений по бібліотечних установах Луцька, Волинської області та усієї України. Також Віталій Ткачук додав, що у грудні цього року заплановано вихід туристичного путівника у МP3- форматі, аби видання стало доступним для тих, хто не володіє шрифтом Брайля.
Як розповіла керівник Центру хірургії ока професора Загурського у Луцьку Тетяна Єремеєва, видання туристичного путівника “Луцьк у долонях”- це чудова соціальна ініціатива, важливість якої насамперед розуміють мешканці міста, віддаючи свій голос на її підтримку, аби саме цей проект був профінансований із бюджету міста.
Автор путівника, начальник управління туризму та промоції міста Катерина Мойсіюк розповіла, що робота над створенням цього видання була особливо приємною. “Це справді особлива книга, зі сторінок якої люди із вадами зору зможуть дізнатися про основні туристичні цікавинки нашого міста. Сподіваюся, що це видання допоможе дізнатися багато цікавого про місто Луцьк не лише лучанам, які, на жаль, не мають змоги бачити його, а й мешканцям інших міст”, – зазначила вона.
Окрім цього, під час заходу презентували нові видання «Braille studio». Минулого року за сприяння міської влади та меценатів у нашому місті розпочала роботу студія друку шрифтом Брайля «Braille studio». Особливе місце серед нових видань займає Інклюзивна книга для всіх «BRАILLEBOOK». Поява цього унікального видання та його тиражування у Луцьку й на Волині теж стали можливими завдяки коштам і підтримці Луцької міської ради. А ще до уваги учасників заходу- новий (четвертий випуск) першої в Україні неспеціалізованої газети «Сім’я і дім», надрукованої шрифтом Брайля, що виходить у партнерстві з СІД Медіа Груп.
Автор статті: Iryna Hupalo