Луцькі волонтери шукають бажаючих допомогти плести маскувальні сітки та «кікімори»

news

У Луцьку, від центу до Львівської та 40-о кварталу волонтери збираються та плетуть маскувальні сітки та «кікімори». Запитів щодня збільшується, а охочих рук допомогти не вистачає.

Оксана Романець плете маскувальні сітки вже з початку війни. За її словами, військовим потрібна значна підтримка. Чим більше волонтерів буде виготовляти такі сітки, тим швидше вони стануть корисними для бійців, як зазначено у сюжеті ТРК «Аверс», як повідомляє ІА “Волинські новини”.

Зараз дуже багато замовлень від військових, безпосередньо з фронту – 70 сіток різного розміру. Нині ми плетемо сітку розміром п’ять на чотири метри. Таку сітку плетемо цілий день, адже у нас небагато людей. Щоби швидко сплести одну сітку, потрібно хоча би вісім людей,

– пояснює волонтерка Оксана Романець.

Для отримання сіток більших розмірів, волонтерки зшивають їх разом. Вони витрачають час на плетіння сіток з 9 годин ранку до 22 години ввечері. Ця допомога дуже важлива, і навіть якщо у вас є можливість віддати лише дві години на тиждень, вони будуть вдячні.

Зазначається, що маскувальні сітки потрібні захисникам протягом різних пор року, оскільки вони мають різні потреби.

Сьогодні ми робимо осінню сітку. Але цим людям, які замовили осінні сітки, через деякий час знадобляться зимові. Вже сьогодні є замовлення на зимові сітки. Ми вже замовили білу тканину, для того щоб робити зимове маскування,

– говорить волонтерка Олена Мисковець.

За місяць волонтери плетуть 70-80 сіток. Це близько півтора кілометра. Здебільшого матеріали купують за власні кошти.

Волонтерки виготовляють ще й «кікімори» для маскування захисників.

Це не тільки для снайперів, а й для звичайних солдатів, які ними накривають окопи. Як показують дослідження, це на 40% дозволяє захиститися навіть від теплових дронів. Той, хто не може стояти цілий день, аби плести сітки, може робити «кікіморами». Це сидяча праця. Ми робимо їх у нашій юнацькій бібліотеці. Можна дві-три години виділити і плести. Якщо немає можливості приходити в бібліотеку, можна нарізати шматочки тканини на «кікімори» чи сітки. Люди забирають тканину, ріжуть удома і приносять нам готовий матеріал. Також удома можна плести каптури для «кікімор»,

– зазначає волонтерка Інна Панасюк.

Волонтерки додають: така робота помічна для ментального здоров’я тих, хто плете маскувальні сітки та «кікімори». Бо дозволяє розслабитися й відволіктися.

Приходити плести сітки та «кікімори» можна на різні локації. Їх нараховується сім у всьому місті – від центру до 40-го кварталу. Це бібліотеки, заклади освіти та інші установи.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев