Луцькі активісти навчали «активних» жителів Сходу

news

Як писати заявки на проекти, вести безконфліктний діалог та працювати у команді над соціальними проектами, — вчилися упродовж 15–17 січня  у 30-ти містах України під час Всеукраїнського Марафону Активних Громадян. Марафон відбувався в рамках однойменної програми Британської Ради в Україні «Активні Громадяни»  (Active Citizens).

Лучани теж долучилися до цієї ініціативи: четверо активістів з Луцька їздили навчати «активних» жителів Слов’янська та Краматорська. Іра Полєтуха та Марія Салаган відвідали Слов’янськ, а Оксана Баглай та Андрій Мошковський побували у Краматорську.

«Мета марафону: дати поштовх новій хвилі проектів соціальної дії; активізувати діалог між різними регіонами України; надати сприяння сходу України шляхом залучення партнерських організацій з найактивніших регіонів, таких як, Волинь; охоплення нових аудиторій, робота з місцевими активістами міст та з сільської місцевості», – каже менеджер проекту Віталій Тихонович.

Молоді люди, враженні поїздкою, діляться досвідом здобутим на цьому проекті:

«Під час трьохденної поїздки ми повністю зруйнували усі стереотипи, які у нас були, коли ми тільки виїжджали з Луцька. Я радий, що молодь Краматорська мега-активна і їхні настрої  проукраїнські. Це в повній мірі розрушило всі стереотипи у моїй голові. Під час нашого перебування у Краматорську у вільний від тренінгів час ми з Оксаною Баглай  проводили соціальний експеримент (який також знімався і в Луцьку), його мета – вияснити, скільки людей зверне увагу на людину, якій стало зле. І, попри епідемію грипу у їхньому місті, люди підходили, пропонували допомогу, намагались викликати швидку, бігали в магазин за водою і в аптеки за ліками. Стереотип про байдужість зруйнований остаточно, я переконався на власному досвіді. Хочеться подякувати усім, хто організував цей марафон, оскільки дуже добре, що Британська Рада запускає такі програми для громадян України різної вікової категорії і цим дає поштовх для самих учасників, руйнує стереотипи та об’єднує нас», – розповідає Андрій Мошковський.

Ірина теж долала стереотипи про Донеччину:

«Можливість познайомитись з молоддю м. Слов’янськ була для мене черговим викликом програми Британської Ради. Робота з активістами допомогла позбутись ряду стереотипів щодо мовних, культурних аспектів життя вДонецькій області. Бачення соціальних проблем та ідеї проектів цілком актуальні в наших учасників».

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев