До Луцька приїдуть експерти Ради Європи

news

З метою підготовки до аналізу індексу інтеркультурності міста Луцька, що здійснюватиметься експертами Ради Європи в рамках Програми «Інтеркультурні міста», відбулося засідання робочої групи.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Директор департаменту культури міської ради, заступник голови робочої групи Тетяна Гнатів презентувала досвід участі міста Луцька у Програмі Ради Європи “Інтеркультурні міста”. Презентація складалася з розділів: Що таке інтеркультурне місто; Що таке Програма “Інтеркультурні Міста”; Що таке Переваги Різноманітності; Принципи Роботи з інтеркультурними містами; ІСС Індекс (…інструмент, який допомагає контролювати процес інтеркультурного розвитку міста); Переваги Інтеркультурного Міста; Досвід участі міста Луцька.

Зокрема, досвід нашого міста у Програмі «Інтеркультурні міста» розпочався з підписання Угоди про співпрацю між Радою Європи, Міністерством культури та містом Луцьк під час Першого форуму Інтеркультурних міст, що відбувся в нашому місті у червні 2012 року.

У кінці червня 2012 року проведено семінар-зустріч європейських мерів та політиків у Копенгагені (Данія). Обговорено питання партнерської співпраці з містами Патрас (Греція), Боткірка (Швеція), Реджо-Емілія (Італія) та Печ (Угорщина).

У вересні 2012 року у Луцьку проведено Перший міжнародний форум поетів та перекладачів.

У серпні 2013 року у Луцьку відбувся Другий форум інтеркультурних міст “Порт культур”, Головними темами якого стали розбудова міст та розвиток культури. Форум завершився прийняттям декларації про співпрацю між учасниками мережі інтеркультурних міст.

У 2013 році підписано угоду про співробітництво між містами Луцьк та Патра (Греція)

У 2014-2015 роках в рамках програми “Інтеркультурні міста” спільно з містами Боткірка (Швеція) та Павлоград здійснювалася реалізація українсько-шведського проекту “Подолання стереотипів для побудови довіри та надії”.

У 2015 реалізовано мистецький проект “Вісім міст Європи – об’єднані мистецтвом”.

З 2011 по 2015 рік представники органів місцевого самоврядування, творчих колективів та громадських організацій презентували Луцьк під час міжнародних заходів, що відбувалися в рамках програми “Інтеркультурні міста”, серед яких семінари, міжнародні конференції, воркшопи, зустрічі, наради:

– семінар «Інноваційна культурна політика розвитку місцевих громад (вересень, 2011 рік, Южне);

– семінар «Розвиток місцевих громад: культурний вимір» (грудень 2011 рік, Київ);

– семінар «Культурне планування міст» (березень, 2012 рік, Донецьк);

– семінар з питань охорони культурної спадщини (2012 рік, Львів);

– літня школа з між культурного діалогу (липень 2012 року, Польща);

– семінар «Міжкультурні знання: роль культури та освіти» (вересень 2012 року, Вінниця);

– семінар «Стратегія культури: формула успішного місцевого розвитку» (жовтень 2012 р, Дніпро);

– семінар з міжкультурного діалогу «Жити разом у рівності й гідності» (листопад 2012 р., Київ);

– міжнародна конференція «Культура розвитку: влада і громадянське суспільство – змагання чи творче партнерство» (березень 2013 року, Дніпропетровськ);

– нарада координаторів та виконавців проекту «Подолання стереотипів» (вересень 2013 року, Боткірка (Швеція);

– участь міського голови Миколи Романюка в міжнародній конференції «Різноманітність має працювати на користь міст», організованою Радою Європи (лютий 2013 року, Дублін);

– воркшоп з обміну досвідом у сфері культурної політики в рамках програми Східного партнерства «Культура» (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, 2014 рік);

– друга регіональна конференція «Гарні культури Східного партнерства: досягнення та виклики» (2014 рік, Київ)4

– міжнародний семінар «Політика інтеркультурного міста в час кризи» (2015 рік, Київ).

У 2016 році розпочався другий етап програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» в Україні. Під час зустрічі із координатором Української Мережі Інтеркультурних Міст Ксенією Рубікондо у серпні 2016 року було анонсовано, що місто Луцьк подасть заявку на офіційний вступ до Програми «Інтеркультурні Міста». І вже у жовтні 2016 року Луцьк отримав офіційне членство в Українській Мережі Інтеркультурних Міст, підписавши Меморандум Мережі інтеркультурних міст.

Тетяна Гнатів також познайомила присутніх з детальним планом візиту експертів Ради Європи до міста Луцька в рамках проведення аналізу індексу інтеркультурності, який запланований на 1- 4 липня.

0 Комментариев