Лучанки, мама та семирічна донька, майже щодня прибирають сміття у лісництві після “чемних” відпочивальників

news

Історія людей, яким не байдуже, не байдуже що в своїй оселі, що у спільному дворі, та навіть в заміському лісництві.

Лучанка Анна Біла з 7-річною донькою Еммою майже щодня буває на екостежці в лісі с. Гаразджа (філія «Ківерцівське лісове господарство» ДП “Ліси України”)

Дівчата виходять з машини, одягають яскраві рукавички, беруть пакет і… прогулюючись, збирають сміття. Не своє. Те, яке біля лавочок, інформаційних стендів та просто в лісі лишили «чемні» відвідувачі. 

На центральний лавочці, де можна підзарядити телефон, Емма камінчиками прикріпила записку з простим зрозумілим проханням – не смітити в лісі. 

«Ми тут любимо гуляти давно. Раніше на цій стежці не було такої краси, просто доріжка в лісі. А потім зʼявилися вхідні ворота. Недавно взагалі все облагородили: доріжку висипали щебенем, встановили лавочки, зʼявилася гра з кільцями, доріжка з пеньочків, ці неймовірні знаки з метражем, вказівники. Одразу побільшало і людей. І сміття теж, на жаль. Стаканчики з-під кави, пляшки, торбинки. Було, під лавкою навіть знаходили шкарпетки. От і захотілося прибрати, хоч якось віддячити за те, що для нас таку красу зробили», – розповідає Анна. 

Раніше Емма на хотіла йти гуляти. Говорила, що сумно просто ходити в лісі. А потім їй тут зʼявилися розваги – тепер не проходить повз гри із кільцями, ніколи не минає стежину з пеньочків. 

Читайте також Луцький гурт “3ʼbeauties” виступатиме у фіналі Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2023: Ігор Поліщук звертається до волинян підтримати юних землячок своїми голосами

«Прибирання – теж своєрідна розвага. Ми йдемо, роздивляємося, складаємо сміття в пакет, багато розмовляємо. Тут ліс гарний. Спокійно порівняно. Хоч зараз і стало значно більше людей. 

В міському парку добре бути хіба з самого ранку. А у вихідні взагалі людно. Ми любимо такі тихі спокійні прогулянки. Це місце для нас. Буваємо в у Воротневі – там теж дуже гарно. Але для щоденних поїздок далекувато. Тут – ідеальне місце», – подовжуємо розмовляти і йти стежкою, поки Емма складає в пакет пластикові пляшки, викинуті серед лісу серветки, папірці, навіть пачки від цигарок. 

Днями дівчата назбирали дуже багато сміття. Анна розповідає, що довелося перекладати закуплені продукти в салон автомобіля, а багажник заповнили пакетами зі сміттям. Мабуть, багато людей тут протягом дня пройшлися. 

«В мене всі знайомі так поводяться. В компанії навіть немає нікого з інакшим мисленням. Не розумію, як можна засмічувати такі гарні місця», – ділиться емоціями. 

На завершення нашої прогулянки Анна з Еммою таки наповнили пакет. Завтра повернуться. Що тут буде так само чисто, як вони після себе лишили, мають сумніви. Але це дівчат не засмучує. Сповнена енергії Емма запевняє, що прибиратиме, поки всі не зрозуміють, як це добре – завжди жити в чистоті.

Таким чином батьки не лише проявляють свою свідомість, а ще показують приклад для дітей. Адже діти, батьків, які залишають сміття у лісі та кидають на узбіччя доріг, будуть робити теж саме. Навіть не потрібно прибирати за іншими, розпочніть з себе! 

Не залишайте сміття на природі, донесіть сміття у смітник в місті!

Читайте також В одному з парків Луцька знайшли труп

За інформацією: Поліського лісового офісу 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев