Лучан запрошують на зустріч Польського клубу

news

Послухати лекцію «ІІ радянська окупація Польщі» (лектор  – працівник Інституту національної пам’яті п. Міхал Зарихта) та переглянути фільм  «Інка 1946 …. Я одна загину» кличуть учасників Польського клубу в Луцьку у четвер, 8 червня. 

У приміщенні кав’ярні  «Inner Space» о 18.00 відбудеться остання у цьому сезоні зустріч учасників клубу, на якій підведуть підсумки першого сезону існування клубу, а також окреслять перспективи його розвитку.

«Польський клуб працює лише 8 місяців, проте за цей короткий час ми провели понад 30 надзвичайно цікавих зустрічей, на котрих обговорювали політичні, історичні, економічні, культурно-митецькі наукові теми у польському, українському, загальноєвропейському вимірах, – ділиться доцент кафедри слов’янської філології СНУ імені Лесі Українки, співорганізатор, учасник Польського клубу Юлія Васейко.

Клуб створений з ініціативи Генерального консульства РП у Луцьку.  Його діяльність активно підтримують студенти полоністики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Засідання відбуваються щочетверга у неформальній атмосфері антикафе «Inner Space».

У волинському регіоні інтерес до вивчення польської мови, культури, традицій нашого західного сусіда завжди був великий. Доказом чого є введення уроків польської мови у більшості середніх навчальних закладів області, популярність спеціальності «Мова та література (польська)» у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Проте бракувало місця, де можна було б зустрітися і порозмовляти, не сидячи за партами, не у форматі «вчитель (викладач) – учень (студент)», а у креативній атмосфері, де пізнання нового відбувається не з примусу, а з власного бажання, коли перебуваєш серед однодумців, котрі різні за віком, професійною діяльністю (учні, студенти, викладачі, вчителі, економісти, консули, лікарі, юристи, журналісти і т.д.), але яких об’єднує бажання розвиватися, вдосконалюватися, розширювати свої горизонти, цікаво й весело проводити вільний час.

Про те, що дало їй відвідування зустрічей Польського клубу, розповідає студентка Анастасія Клушина:

«Клуб дозволяє нам, спілкуючись з native speakers, вдосконалювати польську мову, розширювати знання про історію нашого західного сусіда, його культуру, проводити паралелі з українською реальністю».  

Денис Бутолін, директор Камінь-Каширської філії ПАТ «Волиньобленерго», відвідав дванадцять зустрічей:

«Спершу вразила атмосфера клубу – дружня, майже сімейна, потім – теми зібрань – актуальні, пізнавальні, веселі. Чудовим є запрошення саме діячів освіти, культури, дипломатії з Польщі. Приємно, що відвідати клуб можуть як студенти, викладачі, такі і молодь мого віку. Жодних обмежень – лише зацікавлення і гарний настрій. Відверто раджу завітати!».

Розмови про історію, науку, культуру та побут на зустрічах цього товариства ніколи не бувають нудними.

«Усі ми переживаємо однакові емоції, чи це радість, захоплення, цікавість, чи інколи навіть сум. Мені подобається те, що Польський клуб стирає бар’єри між людьми, робить нас ближчими одне до одного. Ми завжди маємо можливість поспілкуватися з нашими новими гостями за чашкою чаю з печивом», – розповідає студентка Наталія Кормилецька.

Новий сезон зустрічей розпочнеться у вересні 2017 року. Організатори обіцяють цікаві лекції, дискусійні панелі з відомими людьми, уроки польської мови, центри  буккросингу, мистецькі вечори – заходи, котрі сприятимуть інтелектуальному розвитку та емоційному збагаченню.

1 Комментарий